Raiola odrzucił ofertę dla Balotellego. Włoch nie ma obecnie głowy do piłki

Raiola odrzucił ofertę dla Balotellego. Włoch nie ma obecnie głowy do piłki fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: L'Equipe

Saint-Étienne starało się o podpis Mario Balotellego, ale ostatecznie włoski napastnik nie dołączy do francuskiego klubu. I wcale nie poszło o kwestie finansowe - pisze „L’Equipe”.

30-letni napastnik jest wolnym zawodnikiem po tym, jak rozstał się z Brescią. Przygoda Balotellego z rodzimym klubem była burzliwa, w szczególności jej końcowa część. Wojenkę z zawodnikiem rozpoczął bowiem Massimo Cellino, właściciel i prezes Brescii.

Już po tym w kierunku doświadczonego atakującego spoglądało Nantes. Do transferu nie doszło głównie ze względu na obawy dotyczące takiego ruchu u trenera Christiana Gourcuffa. Następnie pojawił się temat jego przenosin do Saint-Étienne. „Zieloni” byli w stanie zaoferować mu około 100 tysięcy euro brutto miesięcznie plus premie. Nie są to kokosy, biorąc pod uwagę, że chodzi o Balotellego, ale Włoch podobno nie oczekuje wielkiego wynagrodzenia.

Ruch nie był pozbawiony ryzyka dla Saint-Étienne. Chodzi tutaj zarówno o momentami nieprzewidywalne zachowanie Balotellego, jak i jego formę fizyczną, która stoi obecnie pod znakiem zapytania. Francuski klub nie naciskał więc kurczowo na transfer.

Ostatecznie do niego nie dojdzie. Jak pisze „L’Equipe”, ofertę Saint-Étienne odrzucił zajmujący się interesami Balotellego Mino Raiola. Nie z powodu kwestii finansowych, ale jak twierdzą francuscy dziennikarze - uznał on, że zawodnik nie ma obecnie głowy do grania w piłkę.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy