Raków Częstochowa z rekordem za rekordem?! Drugi duży transfer z Rumunii o krok od realizacji

Raków Częstochowa z rekordem za rekordem?! Drugi duży transfer z Rumunii o krok od realizacji fot. Michael715 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ProSport

Raków Częstochowa osiągnął porozumienie z FC Botosani w sprawie pozyskania Bogdana Racovițana. Transfer Rumuna jest zależny teraz wyłącznie od znalezienia jego następcy przez dotychczasowego pracodawcę - poinformował Andrei Trifan z „ProSport”.

Zdobywca Pucharu oraz Superpucharu Polski realizuje pierwszy z zaplanowanych zakupów z rumuńskiej ekstraklasy i czeka już na przybycie Deiana Sorescu z Dinama Bukareszt.

Wszechstronny piłkarz nie będzie czuł się najprawdopodobniej osamotniony w nowym miejscu, ponieważ razem z nim do „Czerwono-Niebieskich” ma przybyć jego rodak - Bogdan Racovițan z FC Botosani.

Taką informację przekazał Andrei Trifan z „ProSport”, który uważa, że zainteresowane strony osiągnęły pełne porozumienie w kwestii transferu środkowego obrońcy za milion euro (oznacza to drugi rekord transferowy po 700 tysiącach euro wydanych na Sorescu). W umowie zawartej pomiędzy oboma klubami ma znaleźć się też zapis gwarantujący ekipie z Botoszany otrzymanie procentu z tytułu ewentualnej kolejnej sprzedaży 21-latka.

Sam właściciel rumuńskiego zespołu przyznał w rozmowie ze wspomnianym dziennikarzem, że powodzenie całej operacji jest teraz zależne już tylko od tego, czy uda mu się znaleźć następcę defensora.

- Racovițan nie opuszcza jeszcze w tej chwili FC Botosani. Obawiam się jednak, że to zaraz nastąpi. Szukam dla niego następcy. Otrzymaliśmy za niego bardzo dobrą ofertę i jeśli uda mi się pozyskać kogoś na jego miejsce, to jeszcze jutro otrzyma zgodę na wyjazd. Teraz mamy zaplanowane spotkanie i za kilka godzin będziemy wiedzieć więcej - powiedział Valeriu Iftime.

Młodzieżowy reprezentant Rumunii, urodzony we Francji, dołączył do obecnej drużyny w zeszłym roku z rezerw Dijon. W trwających rozgrywkach wystąpił w 22 spotkaniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy