Real Madryt przygotowuje się na odejście Carlo Ancelottiego. Ma kandydata na jego miejsce

Real Madryt przygotowuje się na odejście Carlo Ancelottiego. Ma kandydata na jego miejsce fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TZ.de

Julian Nagelsmann znajduje się na liście potencjalnych następców Carlo Ancelottiego w Realu Madryt - uważa TZ.de

Prezydent Ednaldo Rodrigues dopiął swego i przekonał doświadczonego włoskiego szkoleniowca do objęcia sterów nad reprezentacją Brazylii. Nastąpi to jednak dopiero po zakończeniu nadchodzącego sezonu, kiedy to wygaśnie umowa obowiązująca go z „Królewskimi”.

Do tego czasu za rezultaty ekipy z Ameryki Południowej będzie odpowiadał Fernando Diniz, który był wcześniej typowany na stałego opiekuna „Canarinhos”.

Wyjaśnienie przyszłości Carlo Ancelottiego rozpoczęło w mediach falę spekulacji na temat jego następcy na ławce Realu Madryt.

Pierwszym nazwiskiem łączonym z objęciem sterów nad utytułowanym klubem jest Julian Nagelsmann, o czym poinformowało TZ.de

Swego czasu był on już blisko hiszpańskiego zespołu. Prowadził z nim rozmowy w połowie 2018 roku, kiedy to stało się jasne, że swój pierwszy pobyt na Estadio Santiago Bernabéu zakończy Zinédine Zidane.

Niemiec odrzucił jednak otrzymaną propozycję, uznając, że nie dysponuje jeszcze wystarczająco dużym doświadczeniem, by poprowadzić tak renomowaną drużynę. Jednocześnie nie wykluczył przystania na ofertę Realu Madryt w przyszłości.

Obecnie znajduje się na „trenerskim bezrobociu” po odsunięciu go od pracy przy zespole Bayernu Monachium. Przedstawiciele klubu liczyli, że taki stan nie potrwa zbyt długo i jedna z drużyn zdecyduje się na wykupienie jego kontraktu.

Chęć do wykonania takiego kroku przejawiały Chelsea, Tottenham czy Paris Saint-Germain. Żadna z tych ekip nie wypracowała nici porozumienia z blisko 36-letnim szkoleniowcem i nie przeszła nawet do rozmów z „Bawarczykami”.

W związku z tym muszą oni dalej wypłacać mu pensję, która na mocy obowiązującego kontraktu gwarantuje mu osiem milionów euro rocznie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [10/12/2023] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Jakub Kosecki zawalczy w FAME MMA. To będzie jego przeciwnik [OFICJALNIE] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy