Real Madryt: Wyciekły szczegóły kontraktu Davida Alaby. Królewskie warunki

Real Madryt: Wyciekły szczegóły kontraktu Davida Alaby. Królewskie warunki fot. Real Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Der Spiegel

Transfer Davida Alaby to jak na razie jedynie wzmocnienie Realu Madryt przed nowym sezonem. Z informacji opublikowanych przez „Der Spiegel” wynika, że mimo wszystko cała operacja z udziałem byłego już piłkarza Bayernu Monachium do najtańszych nie należała.

Wczesną zimą w wyścigu o Austriaka było jeszcze kilka klubów, ale gdy po wstępnym porozumieniu 29-latka z „Los Blancos” Sergio Ramos oświadczył, aby budować kadrę bez niego, Hiszpanie zdecydowanie przyśpieszyli i domknęli sprawę.

Zawodnik potrafiący odnaleźć się na kilku pozycjach do Realu Madryt dołączył na mocy wolnego transferu po wygaśnięciu jego umowy z Bayernem Monachium, składając podpis pod porozumieniem ważnym do 30 czerwca 2026 roku.

W międzyczasie różne media spekulowały odnośnie warunków, jakie zapewnił sobie David Alaba. Najczęściej pojawiała się liczba 12,5 miliona euro netto za sezon.

Tymczasem „Der Spiegel” ujawnił szczegóły dokumentacji kapitana reprezentacji Austrii. Według tych danych nominalny stoper zarobi łącznie nawet 115 milionów euro brutto (nie licząc bonusów), przy założeniu, że wypełni kontrakt. Rocznie daje to sumę 19,47 miliona euro brutto i około 10,7 miliona euro netto.

Co więcej, tradycyjna premia za sam podpis dla piłkarza wyniosła 19,7 miliona euro, 5,2 miliona euro zainkasował Pini Zahavi, jego agent, a 6,3 miliona euro zgarnął ojciec George Alaba. Oczywiście wypłata tych należności mogła zostać rozłożona w czasie lub w przypadku gracza, doliczona do kontraktu w formie bonusu.

Jednocześnie klauzula wykupu w umowie została ustalona na kwotę równo 850 milionów euro.

Trzeba jasno powiedzieć, że biorąc pod uwagę koronakryzys i dużą niepewność, z którą borykają się kluby, są to iście królewskie warunki dla dwukrotnego zdobywcy pucharu Ligi Mistrzów. Z drugiej strony te doniesienia stawiają niejako Real Madryt w złym świetle, bacząc na powody rozstania z Ramosem.

Alaba w koszulce „Gwiazdy Południa” rozegrał 431 spotkań. Jeśli chodzi o nowy klub, wciąż ma on przed sobą debiut.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy