Reprezentacja Polski rozegra trzy spotkania podczas jednego zgrupowania. „Żaden mecz nie przepadnie”

Reprezentacja Polski rozegra trzy spotkania podczas jednego zgrupowania. „Żaden mecz nie przepadnie” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Super Express

Maciej Sawicki, pełniący funkcję sekretarza generalnego PZPN-u, przyznał w rozmowie z „Super Expressem”, że reprezentacja Polski będzie rozgrywać więcej pojedynków na jednym zgrupowaniu.

UEFA poinformowała o odwołaniu spotkań zaplanowanych na miesiąc czerwiec ze względu na pandemię koronawirusa. Wcześniej identyczny zabieg wykonała z pojedynkami marcowi.

Maciej Sawicki zapewnił w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z „Super Expressu”, że te starcia nie zostaną całkowicie odwołane, ale będą rozegrane jako dodatkowe mecze w trakcie zgrupowań zaplanowanych na spotkania w ramach Ligi Narodów.

- Mecze, które mieliśmy rozegrać w marcu, zostaną rozegrane jesienią. Będziemy oczywiście starać się, aby nasi rywale pozostali tacy sami, czyli Finlandia i Ukraina. „Okienko” do meczów kadry będzie wydłużone, w jednym terminie nie dwa, a trzy mecze. Czyli: gramy dwa mecze Ligi Narodów, a przy okazji trzeci mecz - towarzyski. W ten sposób nie tracimy tych marcowych meczów, one nie przepadają, a są przesunięte. Czyli grasz wtorek – piątek – wtorek, albo środa – sobota – środa. A mecze, które mieliśmy rozegrać w czerwcu 2020, zostaną przesunięte na czerwiec 2021 - powiedział sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Działacz zapewnił także, że na telekonferencji z przedstawicielami krajowych związków zapadła decyzja o przedłużeniu możliwości dokończenia wszystkich trwających rozgrywek. Nowy ostateczny termin zakończenia lig i pucharów to 3 sierpnia.

- Co do dokończenia sezonów ligowych: nie ma już sztywnej granicy, żeby się ligi skończyły w czerwcu. Jeśli będzie widok na restart, to będzie można dokończyć ligi nawet w lipcu. Oczywiście, będzie graniczna data, ale, jak mówię, może się to przesunąć na lato. Tak samo europejskie puchary. Być może będą rozgrywane do lipca, a może nawet to sierpnia. A więc finał Ligi Europy czy Ligi Mistrzów może się wyjątkowo odbyć w lipcu/sierpniu - dodał Sawicki.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy