Reprezentacja Polski: Wtedy poznamy pierwsze powołania Fernando Santosa

Reprezentacja Polski: Wtedy poznamy pierwsze powołania Fernando Santosa fot. Adam Starszynski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Polsat Sport

Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski zabrał głos na temat pojawienia się w kraju nowego selekcjonera Fernando Santosa. Dodatkowo ujawnił, kiedy można spodziewać się pierwszych powołań Portugalczyka.

Reprezentacja Polski od kilkunastu dni ma nowego selekcjonera. Z posadą pożegnał się Czesław Michniewicz, a jego miejsce zajął Fernando Santos. Portugalczyk to renomowany szkoleniowiec, z którego przybyciem wiążą nad Wisłą spore nadzieje.

Okazuje się, że zjawi się on w Warszawie już we wtorkowy wieczór, o czym w rozmowie z Polsatem Sport powiedział rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski.

- Fernando Santos przyleci do Warszawy we wtorkowy wieczór. Wiemy, że zamieszka w stolicy Polski, ale nie wiadomo jeszcze, pod jakim adresem. Wybór mieszkania dla selekcjonera jeszcze trwa. Każdy z nas kiedyś szukał mieszkania. Trzeba pojechać i zobaczyć, gdzie trener się będzie dobrze czuł - stwierdził.

Dodatkowo wiadomo już, kiedy można spodziewać się pierwszych powołań 68-latka.

- Selekcjoner w środę przyjedzie do biura ze swoimi asystentami. Zakładam, że codziennie będzie przygotowywał się do pierwszego zgrupowania, bo czasu jest naprawdę niedużo. Według przepisów FIFA powołania do klubów trzeba wysłać do 5 marca. Pracy na pewno nie zabraknie, przez co najbliższe tygodnie będą bardzo intensywne - dodał.

Kwiatkowski twierdzi, że w gronie nominowanych na pierwsze mecze eliminacji do EURO 2024 nie będzie wielkich niespodzianek.

- Myślę, że nie ma co spodziewać się rewolucji. Selekcjoner będzie chciał się przyjrzeć tym piłkarzom, którzy byli w Katarze. Mistrzostwa były raptem dwa miesiące temu. Jest też kilku zawodników, którzy z różnych względów nie pojechali na mundial, a byli blisko reprezentacji. Selekcjoner będzie pewnie korzystał z tego grona - przyznał.

Pierwszy mecz za kadencji Fernando Santosa Polska rozegra już 24 marca. Wtedy zmierzy się na wyjeździe z Czechami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy