2024-09-16 09:43:00; Aktualizacja: 19 godzin temu
Samobój, czerwona kartka, porażka 0-5. Debiut Chrisa Smallinga jak z najmroczniejszych koszmarów Fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Nie takiego przywitania z Arabią Saudyjską oczekiwał Chris Smalling. Po wyprowadzce z AS Romy środkowy obrońca w dużym stopniu przyczynił się do zatrważającej porażki 0-5 w starciu Al-Fayha vs Al-Raed. Najpierw otworzył wynik spotkania golem samobójczym, a później obejrzał czerwoną kartkę.

Pod koniec letniego okna transferowego w kraju Bliskiego Wschodu miał miejsce jeden z ciekawszych transferów sfinalizowanych z Europy. Do ekipy z siedzibą w Al-Madżmie trafił Smalling, który poprzednie lata spędził w AS Romie.

Stoper zdecydował się zakończyć przygodę nie tylko we Włoszech, ale i na Starym Kontynencie. Przed zakończeniem kariery podpisał kontrakt z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2026 roku.

Po przerwie na reprezentacje kibice gospodarzy od razu mogli doświadczyć debiutu Anglika w Saudi Pro League. Szybko złapali się za głowę, lecz nie z zachwytu, tylko okazując załamanie.

Pobyt byłego piłkarza Manchesteru United na boisku trwał 55 minut. W tym czasie zdążył on najpierw wpakować piłkę do własnej bramki, a następnie zobaczyć czerwoną kartkę.

Gdy Smalling udawał się do szatni, na tablicy wyników wyświetlało się 3-0 dla gości. Później dołożyli oni jeszcze dwa trafienia.

Tym samym 34-latek miał spory wkład do ustanowienia niechlubnego rekordu. To najwyższa porażka Al-Fayhy w całej historii Saudi Pro League.

Drużyna dowodzona przez Christosa Kontisa spoczywa na ostatnim miejscu w tabeli i obok Al-Okhdood jest jedyną, która po trzech kolejkach nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu.