Szymon Sobczak zwrócił się do kibiców Wisły Kraków

2024-05-27 23:49:35; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Szymon Sobczak zwrócił się do kibiców Wisły Kraków Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Szymon Sobczak [Twitter]

Wisła Kraków nie awansowała do Ekstraklasy, a na temat minionego sezonu wypowiedział się na Twitterze napastnik, Szymon Sobczak.

Po tym, jak na początku maja Wisła Kraków zdobyła Puchar Polski, w klubie wierzono, że piłkarze pójdą za ciosem i zdołają dodatkowo wywalczyć awans do Ekstraklasy...

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna i 13-krotny mistrz kraju nie wygrał czterech kolejnych spotkań. Choć jeszcze przed ostatnią kolejką była okazja na baraże, to podopieczni Alberta Rudé zaprzepaścili to w koncertowy sposób, przegrywając u siebie 0-3 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Brak promocji na najwyższy szczebel rozgrywkowy to klęska nie tylko dla klubu, ale też kibiców. Fani tak, jak w poprzednich sezonach, nie zawiedli i licznie stawiali się na stadionie. To jednak na niewiele się zdało.

Teraz zwrócił się do nich za pośrednictwem Twittera napastnik Szymon Sobczak.

„Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, jaką drogę przebyłem, by być tutaj z Wami. Nie była prostsza niż ta, którą aktualnie kroczy Wisła Kraków. Jedni zapamiętają puchar, inni najgorszy ligowy wynik. Bez względu na odbiór, indywidualne osiągnięcia są warte zachodu, gdy pomagają drużynie osiągnąć cel. Na decyzję przyjdzie czas. Dziękuję, że byliście z nami przez cały sezon” - napisał.

Urodzony w Zakopanem atakujący rozegrał w tym sezonie łącznie 35 spotkań, a w nich strzelił dziesięć goli oraz dorzucił do tego też sześć asyst. Umowę ma ważną do 30 czerwca 2024 roku, ale ta zawiera opcję przedłużenia.

Więcej na ten temat: Polska Wisła Kraków Szymon Sobczak I liga