Thiago Messi: Chciałbym zagrać z tym piłkarzem w jednym zespole

2024-06-17 15:27:07; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Thiago Messi: Chciałbym zagrać z tym piłkarzem w jednym zespole Fot. Fundación José Ramón de la Morena [YouTube]
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Fundación José Ramon de la Morena [YouTube]

Thiago Messi i Benjamin Suárez, synowie legendarnych Lionela Messiego i Luisa Suáreza, wzięli udział w rozmowie z José Ramonem de la Moreną. Argentyńczyk zapytany o to, z kim w przyszłości chciałby zagrać, wskazał gwiazdkę FC Barcelony, Lamine'a Yamala.

Choć kariery legend FC Barcelony, Lionela Messiego i Luisa Suáreza, zbliżają się ku końcowi, to coraz częściej usłyszeć możemy te nazwiska w kontekście ich synów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w piłce. Thiago i Benjamin, debiutujący w rozgrywkach LaLiga FC Futures w barwach Interu Miami, wzięli udział w rozmowie z José Ramonem de la Moreną.

Messi zapytany o to, z kim chciałby dzielić murawę, odpowiedział: „Lamine Yamal”. Urugwajczyk z kolei postawił na innego gracza „Blaugrany”, Pedriego.

Yamal już w wieku niespełna 17 lat jest idolem dla najmłodszego pokolenia kibiców. I nic w tym dziwnego, skoro w tak młodym wieku brał bezpośredni udział przy 18 bramkach dla FC Barcelony w 51 meczach minionego sezonu, a także jest autorem kilku ciekawych rekordów, w tym bycia najmłodszym graczem, który kiedykolwiek wystąpił i asystował na Mistrzostwach Europy (Hiszpania 3:0 Chorwacja).

Co ciekawe, różnica wieku między synem Leo Messiego a Yamalem nie jest tak duża, jakby mogło się wydawać czy wykluczać ich wspólny występ w przyszłości.

Urodzony w 2007 roku Hiszpan jest starszy od Thiago o pięć lat. Taka sama różnica dzieli go ze starszymi, reprezentacyjnymi kolegami - Nico Williamsem czy wcześniej wspomnianym Pedrim.

Podczas gdy młody Argentyńczyk na co dzień rozgrywa swoje mecze w drużynie Interu Miami do lat dwunastu lub trzynastu, wychowanek La Masii przygotowuje się aktualnie do drugiego starcia na EURO 2024, w którym Hiszpania zmierzy się z Włochami.