Tomasz Kędziora na wylocie z Dynama Kijów. Trudna sytuacja reprezentanta Polski!

Tomasz Kędziora na wylocie z Dynama Kijów. Trudna sytuacja reprezentanta Polski! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Unian.ua

Tomasz Kędziora znalazł się na liście pięciu obcokrajowców wytypowanych do opuszczenia szeregów Dynama Kijów w trakcie zimowego okienka transferowego - uważa portal Unian.ua.

Reprezentant Polski może liczyć na regularne występy w barwach ukraińskiego zespołu w trwających rozgrywkach.

Eksperci sądzą jednak, że 25-letni zawodnik nie gra na miarę oczekiwań o czym ma świadczy fakt, że w dotychczas 23 rozegranych spotkań nie zdobył żadnego gola oraz nie zaliczył ani jednej asysty, co w pewnym stopniu ma się przekładać na postawę prezentowaną przez klub, który zakończył już na fazie grupowej swój udział w Lidze Europy i na obecnym etapie sezonu traci aż czternaście punktów do prowadzącego Szachtara Donieck oraz ma niewielką przewagę nad goniącymi go drużynami.

Z tego też powodu przedstawiciele zespołu mieli zdecydować się na dokonanie szeregu zmian w kadrze Dynama w trakcie zimowego okienka transferowego, w którym to chcą się pozbyć pięciu dobrze opłacanych obcokrajowców. Poza Tomaszem Kędziorą znajdują się w tym gronie także Tamás Kádár (były piłkarz Lecha Poznań - 20 występów i jedna asysta), Mohammed Kadiri (cztery występy), Fran Sol (dwanaście występów i dwie asysty) i Gerson Rodrigues (dwanaście występów i dwa gole).

Nie da się ukryć, że ewentualna zmiana pracodawcy przez naszego defensora w połowie trwającego sezonu może w znaczącym stopniu utrudnić mu przygotowania do udziału w nadchodzących Mistrzostwach Europy, a jak wiemy Kędziora należy do jednych z kluczowych zawodników w układance Jerzego Brzęczka, co pokazują eliminacje, w których 25-latek nie pojawił się na boisku tylko w starciu z Macedonią Północną (2:0).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy