Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy

Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Przeprowadzka związanego obecnie z Fortalezą Luquinhasa do Legii Warszawa jest przesądzona - podaje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Brazylijskie media już kilka dni temu poinformowały o tym, że pojawił się temat powrotu Luquinhasa do Legii Warszawa. Niektóre sugerowały, iż sprawa jest przesądzona. Inne, że rozmowy dotyczące wypożyczenia piłkarza przez wicemistrza Polski są w toku.

Tomasz Włodarczyk donosi teraz, że wszystkie szczegóły zostały uzgodnione. Podpisów jeszcze nie ma, ale to kwestia dni. W grę wejdzie wypożyczenie na rok z opcją wykupu.

Ta według dziennikarza Meczyki.pl ma opiewać na około milion euro. To nieco mniej niż sugerowały dotychczasowe doniesienia.

Luquinhas pierwotnie trafił do Legii w 2019 roku i był z nią związany do połowy sezonu 2021/2022. W tym czasie ofensywny pomocnik lub skrzydłowy rozegrał 110 meczów, notując 12 trafień i 18 asyst. Brazylijczyk sięgnął z drużyną ze stolicy naszego kraju po dwa tytuły mistrzowskie.

Z niej przeniósł się za ponad trzy miliony euro do New York Red Bulls. W trykocie amerykańskiej ekipy jego dorobek zatrzymał się na 70 występach, 10 golach i 14 ostatnich podaniach.

Odkąd 27-latek w styczniu trafił do rodzimej Fortalezy, pojawił się na murawie tylko dwa razy. Wydaje się, że zarówno zawodnikowi, jak i klubowi zależy na rozstaniu - na początek przynajmniej czasowym.

Latem do Legii ma trafić również Claude Gonçalves, który obecnie jest piłkarzem Łudogorca Razgrad. Zobaczymy, który z graczy zostanie zaprezentowany jako pierwszy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy