Wisła Płock ma swojego Mariusza Pawelca. Nowy piłkarz zarejestrowany na ostatnią kolejkę sezonu 2022/2023 [OFICJALNIE]

Wisła Płock ma swojego Mariusza Pawelca. Nowy piłkarz zarejestrowany na ostatnią kolejkę sezonu 2022/2023 [OFICJALNIE]
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Wisła Płock

Wisła Płock na decydujący o pozostaniu w Ekstraklasie mecz z Cracovią zgłosiła Krzysztofa Janusa.

37-letni skrzydłowy od lipca zeszłego roku występuje w czwartoligowych rezerwach „Nafciarzy”. Zdobył na tym poziomie dziewięć bramek i zaliczył sześć asyst w 28 spotkaniach.

Teraz swoim doświadczeniem może przysłużyć się nowemu trenerowi Wisły, Markowi Saganowskiemu, a także samemu wejść na boisko. Otrzymał bowiem koszulkę z numerem szóstym.

Krzysztof Janus w przeszłości grał między innymi w GKS-ie Bełchatów, Cracovii i Górniku Polkowice.

W latach 2012-2015 był zawodnikiem pierwszej drużyny Wisły Płock, z którą awansował z trzeciego szczebla rozgrywkowego na drugi. Rozegrał wówczas 93 mecze i strzelił 28 goli.

Później reprezentował jeszcze barwy Zagłębia Lubin, Arki Gdynia i Odry Opole.

Wisła bierze zatem przykład ze Śląska Wrocław, który do walki o utrzymanie ściągnął innego weterana, Mariusza Pawelca.

To również 37-letni zawodnik rezerw tego klubu. W meczu z Miedzią Legnica wszedł na boisko w doliczonym czasie gry. Śląsk wygrał to spotkanie 4:2 i dzięki temu wyprzedził Wisłę Płock w tabeli, spychając ją do strefy spadkowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy