2024-08-29 23:31:49; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wyjazdowe ciężary Realu Madryt. Druga strata punktów w nowym sezonie [WIDEO] Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Real Madryt w trzeciej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy mierzył się na wyjeździe z Las Palmas. Mecz ten zakończył się remisem 1-1, a na listę strzelców wpisali się Vinicius Júnior oraz Alberto Moleiro.

Real Madryt do czwartkowego meczu z Las Palmas podszedł po wyjazdowym remisie 1-1 nad RCD Mallorca oraz okazałym domowym zwycięstwie 3-0 nad Realem Valladolid. Podopieczni Carlo Ancelottiego liczyli, że tym razem wrócą do stolicy z dodatkowymi trzema punktami na swoim koncie.

Na samym początku mieliśmy jednak sporą niespodziankę, ponieważ to gospodarze wyszli jako pierwsi na prowadzenie, po tym jak z obroną Realu zabawił się Alberto Moleiro. 20-latek skrzętnie wykorzystał dogodną okazję, na którą w dużej mierze sam zapracował.

Przyjezdni ruszyli do odrabiania strat, a bliski szczęścia w 25. minucie był Federico Valverde. Jednak po jego uderzeniu z rzutu wolnego udanie interweniował bramkarz Las Palmas. Ten sam golkiper jeszcze przed przerwą poradził sobie ze sprytnym strzałem Antonio Rüdigera.

Do przerwy żadna bramka już nie padła, co oznaczało wznowienie ofensywnych nalotów ze strony Realu w drugiej odsłonie meczu. „Królewscy” za wszelką cenę chcieli jak najszybciej wrócić do gry. Przez długi czas brakowało po ich stronie konkretów, a gdy tylko dochodzili do sytuacji, to zazwyczaj kończyły się one fiaskiem.

Przełamanie nastąpiło dopiero w 69. minucie. Wtedy sędzia wskazał na wapno, odgwizdując rzut karny po zagraniu ręką, którego dopuścił się Álex Suárez. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Vinicius Júnior, by następnie mocnym uderzeniem umieścić ją w siatce i zapewnić swojemu zespołowi cenne wyrównanie.

Wydawało się więc, że ostatnie dwadzieścia minut będzie należało całkowicie do gości. Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna, ponieważ Real w końcowym fragmencie gry finalnie nie znalazł drugiego sposobu na pokonanie dobrze dysponowanego Jaspera Cillessena, dlatego też mecz na Estadio Gran Canaria zakończył się jednobramkowym remisem.

Tym samym po wcześniejszym remisie z RCD Mallorca dla ekipy z Madrytu była to już druga strata punktów w delegacji. W czwartej kolejce podejmie ona u siebie Real Betis, natomiast w piątej zmierzy się na wyjeździe z Realem Sociedad.