Zbigniew Boniek: Szkolenie? Wystarczy dać dzieciakom piłkę i kazać grać

Zbigniew Boniek: Szkolenie? Wystarczy dać dzieciakom piłkę i kazać grać fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RMF FM

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat szkolenia.

W trakcie ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski głos na temat polskiego systemu szkolenia piłkarzy zabrał Paulo Sousa. Portugalczyk krytycznie wypowiedział się na temat wychowywania ostatnich pokoleń zawodników znad Wisły.

Poparł go później zresztą Robert Lewandowski, który również był tym faktem zafrapowany.

Teraz do tych słów postanowił odnieść się były już prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Wziął on udział w audycji emitowanej na antenie RMF FM.

- Są to puste słowa, nic więcej. Wszystko w życiu można robić lepiej, natomiast mamy wszystkie platformy i fundamenty stworzone po to, żebyśmy szkolili dobrych piłkarzy - stwierdził.

- Jeśli da pan dzieciakom piłkę i będzie im pan kazał grać, kiwać się, strzelać bramki i bronić i będzie pan mało ingerował, to już jest szkolenie. I na takim szkoleniu my się wychowaliśmy i zdobywaliśmy srebrne medale na mistrzostwach świata, medale olimpijskie - dodał.

Boniek odniósł się także do rezultatów tegorocznej gali Złotej Piłki.

- Lewandowski został skrzywdzony. W ostatnich dwóch latach był najlepszym piłkarzem, najwięcej strzelał. W 2020 roku wygrał mistrzostwo Niemiec, Ligę Mistrzów i tak dalej. To było największym błędem, że w 2020 roku nie wiem, dlaczego Francuzi nie przyznali Złotej Piłki - zakończył

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy