Znicz Pruszków zdecydował w sprawie napastnika Miedzi Legnica [OFICJALNIE]

2024-06-20 07:27:31; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Znicz Pruszków zdecydował w sprawie napastnika Miedzi Legnica [OFICJALNIE]
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Znicz Pruszków

Przebywający na wypożyczeniu Daniel Stanclik pozostanie o rok dłużej w Zniczu Pruszków – przekazały klubowe media.

Młody napastnik urodzony w Bielsku-Białej trafił do ekipy z podwarszawskiej miejscowości ostatniej zimy na zasadzie wypożyczenia z Miedzi Legnica. Miał on tymczasowo przebywać poza obszarem swojego pracodawcy najwyżej przez pół roku.

Konkurujące ze sobą ekipy na poziomie I ligi porozumiały się jednak w sprawie przedłużenia przygody 24-latka w Pruszkowie. Będzie ona trwała aż do końca kampanii 2024/2025.

Jesień w wykonaniu łowcy bramek okazała się fatalna. Po przeprowadzce z GKS-u Jastrzębie, gdzie zmagania 2022/2023 zakończył jako autor 15 goli w 33 spotkaniach II ligi, nie był w stanie wpisać się na listę strzelców „Miedziowych” ani razu. Nie dołożył nawet asysty.

Daniel Stanclik później regularnie rozgrywał spotkania w barwach Znicza i okazał się ważnym elementem drużyny szczególnie pod koniec rundy wiosennej. Pod wodzą trenera Mariusza Misiury jedyne trzy trafienia zanotował w maju, ale pomogły one spokojnie utrzymać się beniaminkowi na zapleczu Ekstraklasy.

W przeszłości gracz środka ataku strzelał gole także w barwach Piasta Żmigród, KKS-u 1925 Kalisz oraz rodzimego Podbeskidzia, lecz tylko na poziomie Centralnej Ligi Juniorów.

Tego samego dnia Znicz ogłosił transfer definitywny bramkarza Pogoni Szczecin.