Barcelona wydała komunikaty w sprawie Gerarda Piqué i Sergiego Roberto [OFICJALNIE]

Źródło: Barcelona

Barcelona przedstawiła informacje na temat stanu zdrowia Sergiego Roberto oraz Gerarda Piqué, którzy nabawili się urazów w trakcie sobotniego meczu LaLiga z Atlético Madryt.

„Przeprowadzone badania wykazały u Sergiego Roberto uszkodzenie mięśnia w prawym udzie. Przypuszczalna długość przerwy wyniesie w jego przypadku dwa miesiące” - czytamy w komunikacie.

„U Piqué doszło do skręcenia trzeciego stopnia więzadła pobocznego oraz częściowego uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie. Termin jego powrotu do pełni sił będzie zależny od postępów w rehabilitacji” - podała Barcelona.

„Duma Katalonii” nie zamieściła tego w oświadczeniu, ale zdaniem „Sportu” środkowy obrońca może pauzować przez trzy miesiące. Bardzo optymistyczny scenariusz zakłada powrót po około ośmiu tygodniach.

Przypomnijmy, że Piqué doznał urazu w starciu z Ángelem Correą i opuścił murawę w 62. minucie spotkania z madrytczykami. Sergi Roberto złapał kontuzję w końcówce meczu, oddając strzał.

Barcelona przegrała z Atlético 0:1. We wtorek czeka ją starcie z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów.

Zobacz ostatnie transfery Dariusz Banasik docenił klasę rywali. „To zawodnicy, którzy spokojnie powinni grać w Ekstraklasie” Gonçalo Feio: O warunkach umowy trzeba rozmawiać przed jej podpisaniem, a nie po, tuż przed meczem Xavi chciałby go w Barcelonie. Poprosił o podjęcie próby przeprowadzenia transferu Zdjęcie piłkarzy Lecha Poznań i Pogoni Szczecin wywołało małe poruszenie [FOTO] Niedziela w Ekstraklasie zaczęła się z przytupem. Piękny gol w meczu Warty Poznań z Widzewem Łódź [WIDEO] „Cieszyłem się, że on nie został trenerem Wisły Kraków”. Szymon Grabowski wspomina Zagotowany Erling Haaland odpowiada legendzie. „Ten człowiek mnie nie obchodzi”