Bild: Polski Goetze w Dortmundzie?

Redakcja
Źródło: Bild.de

Rafał Wolski coraz częściej gości na łamach niemieckiej prasy. Teraz tematem jego transferu do Borussii Dortmund zajął się Bild, nazywając piłkarza Legii "polskim Goetze".

W przypadku sprzedaży już teraz Wolski byłby czwartym polskim zawodnikiem w ekipie Jurgena Kloppa. W klubie z Zagłębia Ruhry grają już Kuba Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski.

Młodym zawodnikiem Legii zainteresowanie wyrażał m.in Trabzonspor. Jeśli piłkarz wyjedzie za granicę, może wyrównać rekord pobity przez byłego napastnika Lecha Poznań, a mianowicie kwotę transferu wydaną na polskiego zawodnika. "Lewy" trafił na Signal Iduna Park za 4,5 miliona euro.

Wolski jest wychowankiem Jastrzębia Głowaczów. W barwach Legii zadebiutował w pucharowym spotkaniu z Ruchem Chorzów 1 marca 2011 roku. Swojego pierwszego gola zdobył trafiając do siatki Widzewa Łódź 23 października 2011 roku. "Wojskowi" wygrali wtedy stosunkiem 2:0.

Debiut w Ekstraklasie przypadł na derbowy pojedynek z Polonią Warszawa w sezonie 2011/12, kiedy w doliczonym czasie gry zmienił Miroslava Radovica.

W reprezentacji zadebiutował w meczu Polski z Łotwą w Klagenfurcie zmieniając Michała Kucharczyka. Rozegrał 45 minut drugiej połowy. Znalazł się w 23-osobowej kadrze Franciszka Smudy na Mistrzostwa Europy. Jeśli pokaże się z dobrej strony, jego notowania mogą znacząco wzrosnąć.