Bundesliga: Robert Gumny z pierwszym golem w tym sezonie

Robert Gumny zdobył bramkę w meczu Bundesligi pomiędzy Augsburgiem a Wolfsburgiem.

Pierwszego gola w sobotnim spotkaniu ligi niemieckiej Augsburga z Wolfsburgiem strzelił Yannick Gerhardt. Pomocnik „Wilków” trafił do siatki w 27. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramowym prowadzeniem gości, ale gospodarze odpowiedzieli na to na początku drugiej części gry.

W 55. minucie piłka powędrowała na pole karne Wolfsburga po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Umieścić ją w siatce próbowało dwóch zawodników Augsburga, ale ich strzały zostały zablokowane. Wtedy to piłka spadła pod nogi Roberta Gumnego, który uderzył mocno z pięciu metrów i pokonał Koena Casteelsa.

Dla 24-letniego prawego obrońcy to pierwszy gol w tym sezonie Bundesligi, a drugi w ogóle w lidze niemieckiej. Przed tygodniem zanotował on asystę w starciu z Schalke 04 (3:2).

Gumny rozpoczął dzisiejszy mecz w podstawowym składzie Augsburga, podobnie jak występujący w Wolfsburgu Jakub Kamiński. Bramkarz tego pierwszego - Rafał Gikiewicz pauzuje z powodu kontuzji.

Zobacz ostatnie transfery Erik ten Hag obejmie giganta?! Trener Manchesteru United faworytem „To wielkie marzenie trenerskie Macieja Skorży” „Jest opcja wokół klubu, która widziałaby Marka Papszuna” Dziennikarz proponuje hitowy powrót do Lecha Poznań! Mógłby zastąpić Mariusza Rumaka Lech Poznań mógł pozyskać gwiazdę Jagiellonii Białystok Thiago Silva porozumiał się z nowym klubem. Szykowane gorące powitanie Pep Guardiola chce go zatrzymać. „Wszystko jednak zależy od niego”