Bundesliga: Werner z przytupem żegna się z Lipskiem. Został najlepszym strzelcem w historii klubu

Źródło: RB Lipsk

Timo Werner tuż przed odejściem z klubu został najlepszym strzelcem w historii RB Lipsk.

Niemiecki napastnik trafił do siatki w 28. minucie meczu Bundesligi z Augsburgiem. 24-latek wykończył prostopadłe podanie Amadou Haidary.

Dla Wernera to 27. bramka w tym sezonie ligi niemieckiej i 94 w ogóle w barwach Lipska. Tym samym atakujący rzutem na taśmę został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców w historii rodzimego klubu. 24-latek wyprzedził Daniela Frahna, autora 93 goli. Był on związany z Lipskiem między 2010 a 2015 rokiem.

Do uzbierania 94 trafień Werner potrzebował 159 meczów w koszulce ekipy należącej do Red Bulla. Oprócz nich ma na koncie 40 asyst.

Lada moment niemiecki zawodnik przejdzie do Chelsea. „The Blues” wygrali rywalizację o jego podpis i zapłacą władzom Lipska 53 miliony euro.

AKTUALIZACJA: Werner dołożył drugiego gola, a więc żegna się z Lipskiem, mając 95 trafień. Jego drużyna wygrała z Augsburgiem 2:1 i zakończyła sezon na trzecim miejscu w tabeli Bundesligi.