Historyczny sukces Unionu Berlin. Liga Mistrzów stoi otworem [OFICJALNIE]

Patryk Krenz

1.FC Union Berlin sezon 2022/2023 zakończył na czwartym miejscu w tabeli Bundesligi. Oznacza to, że stołeczna drużyna po raz pierwszy w historii awansowali do rozgrywek Ligi Mistrzów.

Marzenia berlińskiej drużyny, w które przed sezonem mało kto wierzył, się ziściły. Union wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Zadowolić się Ligą Europy będzie musiał natomiast SC Freiburg.

Podopieczni Ursa Fischera wykonali swoją robotę, pokonując w ostatniej kolejce kampanii ligowej 2022/2023 Werder Brema stosunkiem 1:0. Ich główny rywal w walce o udział w europejskim czempionacie, a więc wspomniany Freiburg, przegrał z Eintrachtem Frankfurt.

To właśnie drużyna z Europa-Park Stadion po pierwszej połowie była bliżej Ligi Mistrzów, prowadząc w swoim meczu. W międzyczasie Union bezbramkowo remisował, znajdując się w wirtualnej tabeli na piątej lokacie.

Druga połowa potoczyła się dla Freiburga bardzo źle. Eintracht zdobył dwa zasłużone gole. Na domiar złego w Berlinie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Raniego Khediry.

Sytuacja już się nie zmieniła. „Żelaźni” po raz pierwszy w swojej historii awansowali do prestiżowych europejskich rozgrywek, gdzie dołączą do RB Lipsk, Borussii Dortmund i mistrza kraju, czyli Bayernu Monachium.