Kamerun z pojderzeniami o korupcję

Źródło: FECAFOOT

Kameruńska federacja piłkarska (FECAFOOT) wszczęła dochodzenie w sprawie domniemanych zarzutów o ustawianie meczów mundialu.

Afrykańska organizacja futbolowa została powiadomiona o możliwości dokonania takiego przestępstwa przez komitet ds. etyki. Mówi się o tym, że wszystkie wyniki w meczu grupy A z udziałem drużyny Kamerunu mogły zostać z góry ustawione, a w szczególności ten z Chorwacją, gdzie podopieczni Volkera Finke przegrali aż 0:4.

Oskarżenia o oszustwo wzięły się od skazywanego za wcześniejsze skandale człowieka, który wytypował dokładny wynik oraz przewidział czerwoną kartkę w meczu z ekipą "Vatreni". Wtedy Alex Song został usunięty z boiska przez sędziego za brutalny faul na Mario Mandžukiciu już w pierwszej połowie. W oświadczeniu FECAFOOT czytamy:

"Ostatnie doniesienia o możliwych oszustwach w meczach z udziałem reprezentacji Kamerunu, jak również siedmiu piłkarzy naszej drużyny, nie odzwierciedlają wartości i zasad popieranych przez naszą federację. Chcielibyśmy poinformować, że jeszcze nie kontaktowaliśmy się z FIFA w sprawie tej afery, jednak jesteśmy bardzo zobowiązani do rozwiązania tego zakłócającego problemu z jak najmniejszym opóźnieniem."