Kamil Drygas po zwycięstwie Pogoni Szczecin nad KR Reykjavik

Źródło: TVP Sport

Kamil Drygas, bohater spotkania Pogoń Szczecin - KR Reykjavik, podsumował przebieg zawodów, w których zdobył dwie bramki.

„Portowcy” w sezonie 2021/2022 liczyli na mistrzostwo Polski, ale finalnie skończyli rozgrywki na trzecim miejscu. To pozwoliło im wziąć udział w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy.

W pierwszym starciu premierowej rundy Polacy nie dali szans przybyszom z Islandii, wygrywając zawody 4:1. Dublet ustrzelił Kamil Drygas.

Zdaniem środkowego pomocnika kluczem do zwycięstwa była kontrola zawodów.

– Pierwsza połowa to była totalna dominacja. Druga? Reykjavik nie miał już nic do stracenia, wyszedł dużo wyżej, myślę, że może tym nas zaskoczył, ale wynik końcowy jest 4:1 przed rewanżem i jedziemy tam, aby przypieczętować awans – podsumował Polak.

– Nie pojedziemy tam bronić tej zaliczki, tylko od początku narzucić swój styl gry i wygrać to spotkanie – zaznaczył.

Rewanż zaplanowano na 14 lipca. W drugiej rundzie na zwycięzcę czeka duńskie Brøndby.