Kamil Piątkowski zadebiutował w Lidze Mistrzów

Tego lata Kamil Piątkowski zamienił Raków Częstochowa na Salzburg. Dzisiaj, już w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów sezonu 2021/2022, Polak zadebiutował w elitarnych rozgrywkach podczas meczu z Sevillą.

Utalentowany stoper, który ma już na swoim koncie trzy występy w seniorskiej reprezentacji biało-czerwonych, zaczął swoją karierę w Austrii w bardzo barwny sposób. Kiedy jednak przeszedł do czynów na boisku, było o wiele lepiej.

21-latek wziął udział w kilku letnich sparingach, a podczas trwającej kampanii uzbierał trzy ligowe mecze. Dzisiaj z kolei przyszła kolej na debiut w Lidze Mistrzów.

Kiedy z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Youssef En-Nesyrim, trener Salzburga czym prędzej postanowił dać szansę Kamilowi Piątkowskiemu. Zmienił on grającego niepewnie Maximiliana Wöbera. Było to w 51. minucie zawodów.

W końcówce rywalizacji zarówno pod jedną, jak i drugą bramką działo się sporo, ale wynik z pierwszej połowy, bardzo niezwykłej pierwszej połowy, z czterema rzutami karnymi, nie uległ już zmianie.

Oba zespoły podzieliły się punktami po remisie w stosunku 1:1, a Polak posiadł niezwykle cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.