Kontuzja Wilshere'a

Paweł Machitko
Źródło: BBC

Jack Wilshere doznał urazu we wczorajszym meczu reprezentacji Anglii i czeka go dłuższa przerwa w grze.

Anglicy wygrali 1-0 z Duńczykami, a 22-letni środkowy pomocnik musiał opuścić boisko w 59. minucie w wyniku kontuzji doznanej w starciu z Danielem Aggerem w dwunastej minucie.

Prześwietlenia wykonane niedługo po meczu nie wykazały zmian, jednak lekarze klubowi szybko zlokalizowali złamanie lewej nogi.

Na pewno zawodnika Arsenalu zabraknie w ćwierćfinale Pucharu Anglii z Evertonem i wtorkowym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Na boisko powinien powrócić za około sześć tygodni.

Wilshere jest bardzo ważnym elementem "Kanonierów" w tym sezonie. Rozegrał 23 spotkania Premier League, strzelił w nich trzy bramki.