Liverpool w Premier League nie przegrywa. Już 30 spotkań bez porażki

Źródło: OptaJoe

Liverpool wygrał dzisiaj z Crystal Palace 2:1, dokładając kolejne trzy punkty do swojego konta w Premier League.

Pod koniec pierwszej połowy broniącego dostępu do bramki „The Reds” Alissona pokonał James Tomkins. Wydawało się, że „Orły” zejdą na przerwę, prowadząc 1:0. Sędzia Kevin Friend dopatrzył się jednak faulu i po użyciu VAR-u gola nie uznał. Druga część gry rozpoczęła się od trafienia Sadio Mané. W końcówce wyrównał Wilfried Zaha, ale ostatnie słowo należało do Liverpoolu. Trzy punkty drużynie Jürgena Kloppa dał Roberto Firmino, który skierował piłkę do siatki po strzale z kilku metrów.

To 30. ligowy mecz z rzędu, w którym Liverpool nie zaznał goryczy porażki. Po raz ostatni gracze „The Reds” zeszli z murawy jako pokonani 3 stycznia, kiedy to przegrali z Manchesterem City 1:2. Od tamtej pory 25 razy wygrali i zanotowali pięć remisów.

Jak podaje OptaJoe, w całej historii Premier League tylko dwa zespoły miały lepszą passę. Była to Chelsea (40 spotkań bez porażki, 2005 rok) oraz Arsenal (49 meczów bez przegranej, 2004 rok).

Liverpool z dorobkiem 37 punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligi angielskiej. Podopieczni Kloppa mają osiem „oczek” przewagi nad drugim miejscem.

Zobacz ostatnie transfery Erik ten Hag obejmie giganta?! Trener Manchesteru United faworytem „To wielkie marzenie trenerskie Macieja Skorży” „Jest opcja wokół klubu, która widziałaby Marka Papszuna” Dziennikarz proponuje hitowy powrót do Lecha Poznań! Mógłby zastąpić Mariusza Rumaka Lech Poznań mógł pozyskać gwiazdę Jagiellonii Białystok Thiago Silva porozumiał się z nowym klubem. Szykowane gorące powitanie Pep Guardiola chce go zatrzymać. „Wszystko jednak zależy od niego”