Marco Reus wrócił na boisko. Niemiec coraz bliżej wyjazdu na mundial

Marco Reus, który przez ostatnie tygodnie zmagał się z urazem kostki, wziął udział w spotkaniu z VfL Bochum (3:0). Tym samym rosną jego szanse na udział w Mistrzostwach Świata 2022.

Kiedy podczas rywalizacji z FC Schalke 04 kostka atakującego została owinięta bandażem, a on sam nie mógł kontynuować gry, obawiano się najgorszego. Na całe szczęście wyniki badań dały optymistyczne wieści.

33-latek w połowie października wrócił na murawę, ale zaraz potem został odstawiony do boksu, co było konsekwencją problemów zdrowotnych.

Po przegapieniu pięciu spotkań, Marco Reus jest ponownie gotowy do występów.

Niemiec wszedł na ostatnie nieco ponad dwadzieścia minut rywalizacji z VfL Bochum. Zawody zakończyły się wygraną w stosunku 3:0.

Hans-Dieter Flick kadrę na mundial w Katarze ogłosi 10 listopada. Zważywszy na powyższe, Reus jest coraz bliżej udziału w turnieju.

Nominalny ofensywny pomocnik, który może także zająć miejsce na skrzydle oraz w ataku, mógł pojechać już na EURO 2020. Wtedy jednak odrzucił powołanie, tłumacząc to przemęczeniem.

Do tej pory rozegrał on w kadrze narodowej 48 meczów, strzelił 15 goli oraz zanotował 14 asyst.

Podczas obecnych rozgrywek znajdował drogę do bramki trzy razy.