Mistrzostwa Świata 2022: Duńczycy w cuglach awansują na mundial [OFICJALNIE]

Źródło: UEFA

Dania w ósmym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 zanotował swoje ósme zwycięstwo, ponownie nie tracąc choćby gola. Dzięki triumfowi nad Austrią podopieczni Kaspera Hjulmanda zapewnili sobie przepustkę na turniej główny.

Z uwagi na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, eliminacje do mundialu rozpoczęły się jeszcze przed EURO 2020, które zostało przesunięte na 2021 rok. Wówczas Duńczycy, jeszcze z Christianem Eriksenem w składzie, pokonali Izrael (2:0), Mołdawię (8:0) i Austrię (4:0).

Mistrzostwa Europy zaczęły się od dramatycznych zdarzeń. Przytomność stracił bowiem wspomniany piłkarz Interu Mediolan, u którego wykryto problemy z sercem. Od tego czasu zespół musi sobie radzić bez niego.

Podczas turnieju Dania dotarła aż do półfinału, a dwa miesiące później wróciła do zmagań o wyjazd na Mistrzostwa Świata 2022.

Ekipa prowadzona przez Kaspera Hjulmanda odniosła pięć zwycięstw, ogrywając Szkocję (2:0), Wyspy Owcze (1:0), Izrael (5:0), Mołdawię (4:0) i ostatnio Austrię (1:0).

Bramkę na wagę zwycięstwa w 53. minucie zdobył Joakim Mæhle, wahadłowy Atalanty.

„Duński Dynamit” ma na swoim koncie 24 punkty w grupie F i tym samym jest już pewny awansu na przyszłoroczny turniej o tytuł najlepszej drużyny na świecie. W ośmiu meczach strzelił on 27 goli i nie stracił ani jednego. Tym sposobem z uniesioną wysoko głową jedzie do Kataru.

Przed Duńczykami jeszcze dwa spotkania eliminacyjne - z Wyspami Owczymi oraz ze Szkocją.