Najwyższe zwycięstwa w historii Mistrzostw Świata. Hiszpanie wdzierają się do pierwszej dziesiątki!

Hiszpania podczas swojego premierowego występu podczas Mistrzostw Świata 2022 rozbiła Kostarykę 7:0. To jedno z najwyższych zwycięstw w historii mundiali.

Podopieczni Luisa Enrique w drugim meczu grupy E nie dali szans przybyszom z Ameryki Południowej. Już po 31 minutach wygrywali oni 3:0, więc zapowiadało się na pogrom.

Zawodnicy „La Furia Roja” zrobili wszystko, aby tak właśnie było, nokautując rywala w drugiej połowie.

Po golach Daniego Olmo, Marco Asensio i Ferrana Torresa w pierwszej odsłonie gry, trafienia następnie dołożyli Gavi, Carlos Soler oraz Álvaro Morata, a dublet skompletował Torres.

Wygrana w stosunku 7:0 pozwoliła Hiszpanom wedrzeć się do pierwszej dziesiątki najwyższych zwycięstw podczas Mistrzostw Świata.

Identyczny wynik przed laty osiągnęły Polska, Urugwaj, Turcja oraz Portugalia.