OFICJALNIE: Dwóch zawodników Brighton & Hove Albion wypada na dłuższy czas

Piotr Trochimowicz
Źródło: Brighton & Hove Albion FC

Danny Welbeck i Solly March doznali kontuzji w ostatnim ligowym meczu przeciwko Manchesterowi City.

Informację potwierdził trener Brighton & Hove Albion Roberto De Zerbi.

32-letni środkowy napastnik musiał opuścić boisko już w 16. minucie spotkania z powodu urazu mięśniowego. W bieżącym sezonie były gracz Manchesteru United i Arsenalu wystąpił w 11 meczach i strzelił gola przeciwko „Czerwonym Diabłom”.

Natomiast 29-letni skrzydłowy związany z Brighton & Hove Albion od 2013 roku w doliczonym czasie starcia z Manchesterem City doznał poważnej kontuzji kolana. Jego przerwa od gry potrwa co najmniej kilka miesięcy. Do tej pory zdobył trzy bramki i zanotował asystę w dziesięciu występach.

Ponadto niedostępni na najbliższy mecz z Ajaksem Amsterdam w Lidze Europy pozostają Julio Enciso, Pervis Estupiñán, Tariq Lamptey i Jakub Moder, którego powrót po zerwaniu więzadła krzyżowego planowany jest na listopad.

Brighton & Hove Albion po dziewięciu kolejkach Premier League ma na koncie pięć wygranych, remis i trzy porażki. Z dorobkiem 16 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli.

W fazie grupowej Ligi Europy zespół „Mew” przegrał u siebie z AEK-iem Ateny 2:3 i zremisował z Olympique’em Marsylia 2:2.