OFICJALNIE: Jak nie idzie, to nie idzie. Vinícius wypada z gry na dłużej

Źródło: Real Madryt CF | El Chiringuito

Real Madryt poinformował, że podczas wczorajszej potyczki z Ajaksem kontuzji doznał Vinícius Júnior.

„Królewscy” przegrali wczoraj z „Synami Bogów” aż 1:4 i tym samym pożegnali się z Ligą Mistrzów. Wygląda jednak, że to nie koniec kłopotów 13-krotnych zdobywców Pucharu Europy. Real Madryt wydał bowiem komunikat dotyczący stanu zdrowia Viníciusa Júniora.

Czytamy w nim, że u Brazylijczyka zdiagnozowano zerwanie więzadła stawu piszczelowo-strzałkowego prawej nogi. Madrytczycy tradycyjnie nie podali, ile może potrwać przerwa 18-latka.

Światło na tę kwestię rzucają za to hiszpańskie media, które donoszą, że były zawodnik Flamengo nie zagra przez około dwa miesiące. Tym samym istnieje prawdopodobieństwo, że w tym sezonie nie obejrzymy go już na boisku.

Przypomnijmy, że piłkarz z Kraju Kawy urazu doznał podczas oddawania strzału w polu karnym rywali i w związku z tym został on zmieniony w 35. minucie przez Marco Asensio. Jak dotąd Vinícius Júnior rozegrał 28 spotkań, strzelił trzy gole i zanotował 12 asyst.