OFICJALNIE: Reprezentacja Polski U-17 z historycznym awansem na mistrzostwa Europy

Źródło: Transfery.info | Cezary Kulesza [Twitter]

Reprezentacja Polski do lat 17 w ostatnim meczu eliminacji do EURO 2022 pokonała Kosowo 2:1 i awansowała na turniej.

Biało-czerwoni od dawna nie osiągnęli większego sukcesu w tej sekcji wiekowej i aż dekadę przyszło nam czekać na wyjazd kadry narodowej na finały mistrzostw Europy. Awans nie przyszedł łatwo również teraz.

Podopieczni Dariusz Gęsiora od 30. minuty przegrywali 0:1, ale w drugiej połowie wzięli się solidnie do pracy i za sprawą trafień Kacpra Terleckiego oraz Kacpra Śmigielskiego odrobiliśmy stratę z nawiązką. Ostatni gol padł w 86. minucie.

Za sprawą zwycięstwa na włoskiej ziemi Polska pojedzie do Izraela, aby reprezentować nasz kraj na EURO 2022 do lat 17.

„Serdecznie gratuluję drużynie i życzę powodzenia w trakcie turnieju w Izraelu!” – napisał Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

We wcześniejszych meczach rozgrywanych w tym miesiącu najpierw przegraliśmy z Włochami (0:1), a następnie pokonaliśmy Ukrainę (3:2).