Oficjalnie: Seedorf zwolniony!

Karol Wojnarowski
Źródło: AC Milan

Clarence Seedorf po zaledwie pięciu miesiącach pracy trenerskiej w AC Milan został zwolniony z tego klubu. Jego następcą został Filippo Inzaghi.

38-letni Holender w styczniu zastąpił na stanowisku trenera Massimiliano Allegriego, który od dłuższego czasu był pod presją mediów i kibiców "Rossonerich". Po wywalczeniu mistrzostwa Włoch w 2011 roku Milanowi sukcesywnie szło coraz gorzej w Serie A.

Seedorf przejął drużynę, która zajmowała 11.miejsce w tabeli. Udało mu się wyprowadzić drużynę o trzy miejsca wyżej, ale to i tak nie pozwoliło Milanowi zakwalifikować się do europejskich pucharów.

Następcą Holendra został Filippo Inzaghi - kolejny legendarny zawodnik Milanu, a od 2012 roku trener drużyny młodzieżowej. Jego kontrakt z drużyną "Rossonerich" obowiązuje do czerwca 2016 roku.

Zobacz ostatnie transfery Kibice Wisły Kraków harcują przed finałem Pucharu Polski. „Mały remont w Stolicy” [FOTO] Carlitos „pracuje” na hitowy powrót. Wspiera swój przyszły zespół?! Jarosław Królewski z ważną deklaracją przed finałem Pucharu Polski. „Warto, żeby to wybrzmiało” Erik Expósito w topowej lidze?! „Pytają o niego” Sceny przed finałem Pucharu Polski! Kibice nie chcą wejść na stadion OFICJALNIE: Ralf Rangnick odrzucił Bayern Monachium. Dołujący hat-trick Manchester United już zdecydował w sprawie Erika ten Haga?!