PSG w półfinale Ligi Mistrzów, Choupo-Moting niespodziewanym bohaterem

Paweł Machitko

Paris Saint-Germain dokładnie w swoje 50. urodziny awansowało do półfinału Ligi Mistrzów.

Paryżanie swoich kibiców w niepewności trzymali jednak do ostatnich minut ćwierćfinałowego spotkania przeciwko Atalancie.

Włosi bowiem prowadzili od 27. aż do 90. minuty. Wydawało się już, że niewykorzystane sytuacje, szczególnie Neymara, który poza tym zagrał świetne zawody, się zemszczą, ale nic takiego nie miało miejsca.

Bramka Mario Pašalicia na 1-0 okazała się niewystarczającym dorobkiem do obrony dla Atalanty w ostatnich minutach. Bardzo dużo PSG dały szczególnie zmiany - wchodzącego świeżo po kontuzji Kyliana Mbappe i... Erica Choupo-Motinga. Ten pierwszy bardzo rozruszał lewą stronę ofensywy paryżan, ten drugi wykreował sytuację zakończoną bramką Marquinhosa (bezpośrednia asysta Neymara) i wykończył podanie od pierwszego w trzeciej minucie czasu doliczonego.

PSG w półfinale czeka na swojego rywala, którego poznamy już jutro przed godziną 23, a wywodzić się będzie z pary RB Lipsk - Atletico Madryt.

Paryżanie o finał powalczą na Estádio da Luz, a więc na tym samym stadionie, we wtorek 18 sierpnia.

Wielki finał Ligi Mistrzów odbędzie się w niedzielę 23 sierpnia.