Rio Ferdinand wskazał DWA słabe ogniwa Chelsea

Źródło: BT Sport

Rio Ferdinand uważa, że Gary Cahill i César Azpilicueta są najsłabszymi ogniwami w drużynie Chelsea.

Legenda Manchesteru United sądzi, że angielski i hiszpański zawodnik nadal mają problemy z przystosowaniem się do gry w ustawieniu 3-4-3, które preferuje menadżer zespołu - Antonio Conte. Zdaniem 38-latka, było to szczególnie widoczne w trakcie ostatniego spotkania „The Blues” przeciwko Tottenhamowi (2:1).

- Ten mecz pokazał, że jeśli stosujesz pressing na trzech obrońcach, to ci nie potrafią zagrać dokładnej piłki. Cahill i Azpilicueta grali w głębi i, gdy ich przycisnąłeś, nie umieli znaleźć wolnych zawodników. Ich najlepsze atuty defensywne w takiej sytuacji nie mają znaczenia. Kiedy Tottenham w pierwszej połowie stosował wysoki pressing, to za każdym razem tracili piłkę - powiedział Ferdinand.

Krytyka byłego reprezentanta Anglii wydaje się być trochę przesadzona, ponieważ Chelsea notuje znakomitą serię zwycięstw i w starciu przeciwko „Kogutom” straciła dopiero pierwszego gola od siedmiu meczów Premier League.