Tottenham wpisał do kontraktu z Nuno Espírito Santo korzystną dla siebie klauzulę

Źródło: David Ornstein I Daily Mail

W kontrakcie Nuno Espírito Santo z Tottenhamem znajduje się klauzula korzystna dla londyńskiego klubu - podaje David Ornstein.

47-letni szkoleniowiec został menedżerem Tottenhamu przed tym sezonem. Portugalczyk parafował w Londynie kontrakt na dwa lata. Zespół udanie rozpoczął rozgrywki, natomiast później przytrafiły się mu ligowe porażki z Crystal Palace (0:3), Chelsea (0:3) oraz Arsenalem (1:3). Ostatnio wygrał on z Aston Villą 2:1.

Tematu odejścia Espírito Santo z klubu obecnie nie ma, ale Ornstein poinformował o pewnej klauzuli wpisanej do jego kontraktu. Wynika z niej, że Tottenham po zakończeniu tego sezonu będzie mógł rozstać się z trenerem bez wypłacania mu odszkodowania, jeśli drużyna nie zajmie miejsca w czołowej szóstce tabeli Premier League.

Do końca rozgrywek daleko. W tym momencie Tottenham z dorobkiem 12 punktów plasuje się na ósmej lokacie w tabeli ligi angielskiej.

Po przerwie na mecze reprezentacji, 17 października, londyńczycy zmierzą się w Premier League z Newcastle United.