Yasser Al-Qahtani - blisko 100 występów w kadrze, zaledwie 29 lat - kończy międzynarodową karierę

Paweł Machitko

Yasser Al-Qahtani zadecydował, że więcej nie zagra w barwach Arabii Saudyjskiej, która niedawno została wyeleminowana z udziału w Mistrzostwach Świata w 2014 roku.

- Muszę ze smutkiem ogłosić decyzję o rezygnacji z występów międzynarodowch. Chcę dać młodszym szansę do rywalizacji, ponieważ wierzę, że zespół musi być przebudowywany przez kolejne dziesięć lat - powiedział Al-Qahtani.

Arabia Saudyjska przegrała brazylijski mundial w wyjątkowym stylu. Prowadząc 2-1 z Australią, dała sobie strzelić trzy bramki w cztery minuty, czego efektem była porażka 2-4.

Yasser Saeed Al-Qahtani ma zaledwie 29 lat. Występował do tej pory w trzech klubach: Al-Qadisiya, którego jest wychowankiem, Al-Hilal, a w minionym roku przeniósł się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Al-Ain. Trafiając do Al-Hilal w 2005 roku pobił transferowy rekord Arabii Saudyjskiej - kosztował aż 23 miliony riali saudyjskich, czyli trochę mniej niż 5 milionów euro. W blisko 100 występach w reprezentacji strzelił 44 bramki. Najlepszym rokiem w jego karierze był 2007, kiedy został wybrany piłkarzem roku w Azji.