Fantastyczny gest Neymara wobec małoletniego kibica [WIDEO]

Fantastyczny gest Neymara wobec małoletniego kibica [WIDEO]
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Transfery.info

Po wygranej reprezentacji Brazylii nad RPA (5:0) najwięcej mówi się o Neymarze, strzelcu trzech bramek. Jednak to nie hat-trick, a zasługujące na ogromny szacunek zachowanie Brazylijczyka sprawiło, że pisze się o nim w mediach na całym świecie.

Kibice RPA, mimo wysokiej porażki, po ostatnim gwizdku sędziego byli w wesołych nastrojach. Wszystko za sprawą "Canarinhos", którzy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, tworząc fantastyczny spektakl. 

Fani z Afryki rzadko mają okazję oglądać najlepszych piłkarzy świata na żywo i pojawienie się chociażby samego Neymara sprawiło, że zapełnili trybuny do niemalże ostatniego miejsca. Gwiazdor reprezentacji Brazylii nie zawiódł, trafiając do siatki aż trzykrotnie. 

Po meczu podekscytowani kibice zapragnęli być bliżej swoich idoli, wchodząc na murawę. Wsród nich był mały chłopiec, który szybko został przechwycony przez boiskową ochronę. Całą sytuację zauważył właśnie napastnik Barcelony, który postanowił wstawić się za chłopcem i dostarczyć mu niesamowitych wspomnień.

Neymar podszedł bowiem do ochroniarzy pilnujących chłopca i wziął go na ręce, udając się następnie do świętującej zwycięstwo pozostałej części drużyny. Ta przyjęła go bardzo hucznie, nosząc go na rękach i podrzucając w górę. W akcję szczególnie zaangażował się David Luiz, który postanowił uwiecznić całą chwilę, robiąc zdjęcia chłopcu wspólnie z jego idolem.

Ten pozornie nieznaczący gest na pewno zapadnie w pamięci temu dziecku, zwłaszcza że wielu chciałoby być na jego miejscu i chociaż przez chwilę mieć okazję do obcowania z Brazylijczykiem. Ten udowodnił natomiast, że najwięksi piłkarze świata potrafią wykazać się dużą wrażliwością i cenią sobie determinację fanów, chcących być jak najbliżej swoich idoli.

Wideo z całego zdarzenia:


 

Więcej na temat: Neymar Brazylia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy