Małe Euro na Litwie - czas, start!

Małe Euro na Litwie - czas, start!
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: Transfery.info

Dziś na Litwie rozpoczynają się mistrzostwa Europy do lat 19. Jak wiemy, niestety, bez udziału Polaków, co jednak wybili nam z głowy Hiszpanie, główni faworyci turnieju.

W Arytus, Kownie i Mariumpolu spotkają się najlepsze zespoły do lat 19 w Europie. Oczywistym faworytem jest Hiszpania, która po tytuł sięgała rok i dwa lata temu, na dodatek grała w finale przed trzema laty, w którym uległa Francji. To właśnie Francuzi ze swoim trenerem, Francisem Smereckim, najbardziej chcą nawiązać do sukcesu z 2010 roku i zdetronizować "La Rojitę". Już w grupie życie młodym Hiszpanom uprzykrzyć mogą dwie zawsze silne młodzieżówki - holenderska i portugalska - a także nieobliczalni gospodarze, typowani jednak na outsidera. W grupie B natomiast, Francuzi powinni o palmę pierwszeństwa powalczyć z Serbią i Turcją, choć w eliminacjach Gruzini, czwarty z zespołów w tej grupie, pokazali pazur, nieoczekiwanie eliminując Anglię, Belgię i Szkocję (Gruzini byli losowani z ostatniego, najsłabszego koszyka!).
 
Komu będziemy się przyglądać szczególnie bacznie? Oczywiście nie mamy wątpliwości, że poznamy i zapiszemy sobie na kartce wiele nowych nazwisk, jednak już kilka coś nam mówi i na Litwie nasi wysłannicy powiedzą tym wszystkim, którym wróżone są już teraz spore kariery "sprawdzamy". Czy Nathan Ake może być asem w rękawie Mourinho? Czy wielkie zainteresowanie Alekaandarem Mitroviciem jest uzasadnione? Czy wypożyczony z Manchesteru City do PSV Karim Rekik jest w stanie pomóc klubowi Phillipsa w powrocie na tron? Czy Fede Vico strzeli w turnieju finałowym tak pięknego gola, jak naszemu Oskarowi Pogorzelcowi w eliminacjach? Czy wobec wielkiej rywalizacji w przedniej formacji Leverkusen, Okan Aydin da Sami Hyypii argument, by mimo to i jego wypróbować? Czy Yassine Benzia z Lyonu ma szansę zrobić taką karierę, jak podobny do niego z nazwiska i ze względu na algierskie korzenie Karim Benzema? Śledząc nasze relacje z turnieju, będziecie mogli poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także dowiedzieć się, dlaczego tego wcześniej nieznanego Gruzina chce teraz pół Europy.
 
A oto areny, na których rozgrywane będą mistrzostwa Europy reprezentacji do lat 19:

Kowno


Mariampol


Olita


Oraz terminarz gier:
 

GRUPA A:
20.07, 17:30 Litwa - Holandia
20.07, 20:15 Hiszpania - Portugalia
23.06, 15:30 Holandia - Portugalia
23.07, 17:30 Litwa - Hiszpania
26.07, 20:00 Portugalia - Litwa
26.07, 20:00 Holandia - Hiszpania
 
Grupa B:
20.07, 16:00 Serbia - Turcja
20.07, 18:00 Gruzja - Francja
23.07, 17:30 Serbia - Gruzja
23.07, 19:45 Turcja - Francja
26.07, 15:30 Francja - Serbia
26.07, 15:30 Turcja - Gruzja
 
Półfinały:
29.07, 15:30 Zwycięzca grupy A - 2. miejsce z grupy B
29.07, 20:00 Zwycięzca grupy B - 2. miejsce z grupy A
 
Finał:
1.08, 20:45 Zwycięzca półfinału 1 - Zwycięzca półfinału 2
Więcej na temat: Litwa Mistrzostwa Europy u-19

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy