Małe Euro na Litwie - czas, start!

Małe Euro na Litwie - czas, start! fot. Transfery.info
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: Transfery.info

Dziś na Litwie rozpoczynają się mistrzostwa Europy do lat 19. Jak wiemy, niestety, bez udziału Polaków, co jednak wybili nam z głowy Hiszpanie, główni faworyci turnieju.

W Arytus, Kownie i Mariumpolu spotkają się najlepsze zespoły do lat 19 w Europie. Oczywistym faworytem jest Hiszpania, która po tytuł sięgała rok i dwa lata temu, na dodatek grała w finale przed trzema laty, w którym uległa Francji. To właśnie Francuzi ze swoim trenerem, Francisem Smereckim, najbardziej chcą nawiązać do sukcesu z 2010 roku i zdetronizować "La Rojitę". Już w grupie życie młodym Hiszpanom uprzykrzyć mogą dwie zawsze silne młodzieżówki - holenderska i portugalska - a także nieobliczalni gospodarze, typowani jednak na outsidera. W grupie B natomiast, Francuzi powinni o palmę pierwszeństwa powalczyć z Serbią i Turcją, choć w eliminacjach Gruzini, czwarty z zespołów w tej grupie, pokazali pazur, nieoczekiwanie eliminując Anglię, Belgię i Szkocję (Gruzini byli losowani z ostatniego, najsłabszego koszyka!).
 
Komu będziemy się przyglądać szczególnie bacznie? Oczywiście nie mamy wątpliwości, że poznamy i zapiszemy sobie na kartce wiele nowych nazwisk, jednak już kilka coś nam mówi i na Litwie nasi wysłannicy powiedzą tym wszystkim, którym wróżone są już teraz spore kariery "sprawdzamy". Czy Nathan Ake może być asem w rękawie Mourinho? Czy wielkie zainteresowanie Alekaandarem Mitroviciem jest uzasadnione? Czy wypożyczony z Manchesteru City do PSV Karim Rekik jest w stanie pomóc klubowi Phillipsa w powrocie na tron? Czy Fede Vico strzeli w turnieju finałowym tak pięknego gola, jak naszemu Oskarowi Pogorzelcowi w eliminacjach? Czy wobec wielkiej rywalizacji w przedniej formacji Leverkusen, Okan Aydin da Sami Hyypii argument, by mimo to i jego wypróbować? Czy Yassine Benzia z Lyonu ma szansę zrobić taką karierę, jak podobny do niego z nazwiska i ze względu na algierskie korzenie Karim Benzema? Śledząc nasze relacje z turnieju, będziecie mogli poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także dowiedzieć się, dlaczego tego wcześniej nieznanego Gruzina chce teraz pół Europy.
 
A oto areny, na których rozgrywane będą mistrzostwa Europy reprezentacji do lat 19:

Kowno


Mariampol


Olita


Oraz terminarz gier:
 

GRUPA A:
20.07, 17:30 Litwa - Holandia
20.07, 20:15 Hiszpania - Portugalia
23.06, 15:30 Holandia - Portugalia
23.07, 17:30 Litwa - Hiszpania
26.07, 20:00 Portugalia - Litwa
26.07, 20:00 Holandia - Hiszpania
 
Grupa B:
20.07, 16:00 Serbia - Turcja
20.07, 18:00 Gruzja - Francja
23.07, 17:30 Serbia - Gruzja
23.07, 19:45 Turcja - Francja
26.07, 15:30 Francja - Serbia
26.07, 15:30 Turcja - Gruzja
 
Półfinały:
29.07, 15:30 Zwycięzca grupy A - 2. miejsce z grupy B
29.07, 20:00 Zwycięzca grupy B - 2. miejsce z grupy A
 
Finał:
1.08, 20:45 Zwycięzca półfinału 1 - Zwycięzca półfinału 2
Więcej na temat: Litwa Mistrzostwa Europy u-19

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Legia Warszawa: Jacek Zieliński będzie miał pełne ręce roboty? Odejść może co najmniej trzech zawodników Legia Warszawa: Jacek Zieliński będzie miał pełne ręce roboty? Odejść może co najmniej trzech zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy