Małe Euro na Litwie - czas, start!

Małe Euro na Litwie - czas, start! fot. Transfery.info
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: Transfery.info

Dziś na Litwie rozpoczynają się mistrzostwa Europy do lat 19. Jak wiemy, niestety, bez udziału Polaków, co jednak wybili nam z głowy Hiszpanie, główni faworyci turnieju.

W Arytus, Kownie i Mariumpolu spotkają się najlepsze zespoły do lat 19 w Europie. Oczywistym faworytem jest Hiszpania, która po tytuł sięgała rok i dwa lata temu, na dodatek grała w finale przed trzema laty, w którym uległa Francji. To właśnie Francuzi ze swoim trenerem, Francisem Smereckim, najbardziej chcą nawiązać do sukcesu z 2010 roku i zdetronizować "La Rojitę". Już w grupie życie młodym Hiszpanom uprzykrzyć mogą dwie zawsze silne młodzieżówki - holenderska i portugalska - a także nieobliczalni gospodarze, typowani jednak na outsidera. W grupie B natomiast, Francuzi powinni o palmę pierwszeństwa powalczyć z Serbią i Turcją, choć w eliminacjach Gruzini, czwarty z zespołów w tej grupie, pokazali pazur, nieoczekiwanie eliminując Anglię, Belgię i Szkocję (Gruzini byli losowani z ostatniego, najsłabszego koszyka!).
 
Komu będziemy się przyglądać szczególnie bacznie? Oczywiście nie mamy wątpliwości, że poznamy i zapiszemy sobie na kartce wiele nowych nazwisk, jednak już kilka coś nam mówi i na Litwie nasi wysłannicy powiedzą tym wszystkim, którym wróżone są już teraz spore kariery "sprawdzamy". Czy Nathan Ake może być asem w rękawie Mourinho? Czy wielkie zainteresowanie Alekaandarem Mitroviciem jest uzasadnione? Czy wypożyczony z Manchesteru City do PSV Karim Rekik jest w stanie pomóc klubowi Phillipsa w powrocie na tron? Czy Fede Vico strzeli w turnieju finałowym tak pięknego gola, jak naszemu Oskarowi Pogorzelcowi w eliminacjach? Czy wobec wielkiej rywalizacji w przedniej formacji Leverkusen, Okan Aydin da Sami Hyypii argument, by mimo to i jego wypróbować? Czy Yassine Benzia z Lyonu ma szansę zrobić taką karierę, jak podobny do niego z nazwiska i ze względu na algierskie korzenie Karim Benzema? Śledząc nasze relacje z turnieju, będziecie mogli poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także dowiedzieć się, dlaczego tego wcześniej nieznanego Gruzina chce teraz pół Europy.
 
A oto areny, na których rozgrywane będą mistrzostwa Europy reprezentacji do lat 19:

Kowno


Mariampol


Olita


Oraz terminarz gier:
 

GRUPA A:
20.07, 17:30 Litwa - Holandia
20.07, 20:15 Hiszpania - Portugalia
23.06, 15:30 Holandia - Portugalia
23.07, 17:30 Litwa - Hiszpania
26.07, 20:00 Portugalia - Litwa
26.07, 20:00 Holandia - Hiszpania
 
Grupa B:
20.07, 16:00 Serbia - Turcja
20.07, 18:00 Gruzja - Francja
23.07, 17:30 Serbia - Gruzja
23.07, 19:45 Turcja - Francja
26.07, 15:30 Francja - Serbia
26.07, 15:30 Turcja - Gruzja
 
Półfinały:
29.07, 15:30 Zwycięzca grupy A - 2. miejsce z grupy B
29.07, 20:00 Zwycięzca grupy B - 2. miejsce z grupy A
 
Finał:
1.08, 20:45 Zwycięzca półfinału 1 - Zwycięzca półfinału 2
Więcej na temat: Litwa Mistrzostwa Europy u-19

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy