Silvio, coś ty im zrobił?

Silvio, coś ty im zrobił?
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: Transfery.info

Przeglądając w ubiegły weekend wyniki z boisk lig europejskich, naszą uwagę przyciągnął jeden z wyników w Chorwacji. Slaven Belupo wreszcie nie przegrał. Po serii porażek, udało się tej ekipie zremisować 3:3.

W plecy, w twarz, po mordzie, do tyłu... Te wszystkie określenia stały się bardzo bliskie piłkarzom Slavena Belupo - ekipy, która może nie była Dinamem Zagrzeb czy Hajdukiem Split, ale jednak potrafiła od czasu do czasu zakwalifikować się nawet do europejskich pucharów. Obecnie? Obecnie jest tragedia i gdyby nie ostatni, bardzo szczęśliwy remis z ostatnim Dragovoljacem, byłoby bardzo źle.
 
1:2, 1:4, 0:2, 0:3, 1:6, 0:2, 1:2, 0:3, 1:2, 1:2. Dwa miesiące bez punktu. Dwa miesiące ciągłych porażek. Morale tego zespołu to Andrzej Gołota po walce z Mikem Tysonem. Mniej niż zero.
 
 
10 porażek w meczach o stawkę w Chorwacji - w pucharze, w lidze, u siebie, na wyjeździe. Wszystko. Nawet nasz Górnik Zabrze miewał przebłyski, remisy z Jagiellonią czy Pogonią. 
 
Jak udało nam się dowiedzieć od zajmującego się 1. HNL (ligą chorwacką) Colina O'Hary, jedną z przyczyn kłopotów klubu jest... strata Silvio Rodicia. Obecnie bramkarza Zagłębia Lubin. - Silvio był jednym z najlepszych, absolutnie czołowych bramkarzy ligi. Oczywiście nie można wszystkiego zrzucać na jego transfer do Polski, klub ma też inne problemy, niemniej jednak strata Rodicia sprawiła, że w bramce musiał stanąć Tomislav Pelin. Efekt? 27 goli straconych w 10 meczach (średnia - 2,7 na mecz). Z Rodiciem ta średnia była "troszkę" lepsza - 1,46 gola na mecz). 
 
Ale w Zagłębiu na pewno nie będą się z tego powodu martwić. Po sezonie Rodić ma bowiem wrócić do Koprivnicy, skąd jest do Lubina tylko wypożyczony. Ba, Lenczyk ze swoimi współpracownikami pewnie kibicują rywalom Slavena, bo z drugiej ligi będzie łatwiej (i taniej) wyciągnąć spisującego się w naszej lidze bardzo dobrze Chorwata. Szczególnie wobec planu odbudowy Slavena, jaki już podobno w tym klubie powstał.
 
- Spadek może im pomóc się "oczyścić". Mają nowego, ambitnego trenera, Elvisa Scorię, znanego ze stawiania na młodych chłopaków. Slaven nie ma dobrych systemów szkolenia młodzieży i gra na zapleczu, taki okres banicji, może na nich wzmóc potrzebę produkowania własnych zawodników. Scoria na pewno bardzo mocno w tym pomoże, bo potrzeba jest - raz, że widać jak wiele Dinamo zarabia na swoich wychowankach, a dwa że w Belupo grają piłkarscy emeryci, choćby 40-letni Davor Vugrinec, który najlepsze lata ma dawno za sobą - mówi O'Hara. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy