Zidane, Ronaldo i Chapuisat zagrali dla Filipin [WIDEO]

Zidane, Ronaldo i Chapuisat zagrali dla Filipin [WIDEO]
Szymon Podstufka
Szymon Podstufka
Źródło: UNDP

Już po raz jedenasty w spotkaniu towarzyskim, z którego dochód przeznaczony jest na walkę z ubóstwem, spotkały się gwiazdy światowego futbolu z Zidanem i Ronaldo na czele. Tym razem - w Bernie.

We wczorajszym spotkaniu górą okazał się zespół gwiazd zebrany przez "Zizou" i Ronaldo, jednak jedenastka złożona z byłych i obecnych piłkarzy Young Boys Berno stawiła jej bardzo mocny opór. Jak zwykle spotkanie obfitowało w piękne akcje, a Zidane pokazał, że nadal ma "to coś", popisując się fantastyczną asystą.
 
Na początku show należał jednak do legendy szwajcarskiej piłki, Stephana Chapuisat, który w 37 minut skompletował klasycznego hat-tricka, wyprowadzając swój zespół na trzybramkowe prowadzenie. Kapitan Young Boys XI pomimo 44 lat na karku pokazał, że klasowi zawodnicy nawet po zakończeniu kariery nie zapominają, jak gra się w piłkę. Szczególnie trzecia bramka, zdobyta efektowną podcinką, zasługuje na uwagę. 
 
Ostatecznie jednak szaleńcza pogoń zespołu gwiazd okazała się skuteczna, a ważną rolę odegrała w niej... Marta, pięciokrotnie wybierana najlepszą zawodniczką na świecie w plebiscycie FIFA. Brazylijka zaliczyła asysty przy bramkach Zidane'a i Christiana Vieriego, którzy należeli do najlepszych zawodników na boisku, w bardzo elitarnym towarzystwie.
 
Przyznacie, że jedenastka, jaką do boju posłały gwiazdy, kilka lat temu zdobywałaby puchar za pucharem:
 
 
 
A jeśli dodamy, że na ławce rezerwowych swoje miejsce mieli także Phillip Cocu, Steve McManaman, Robert Pires, Christian Karembeu, Claude Makelele, Gaizka Mendieta, Deco, Roberto Carlos, Hakan Sukur czy Fredrik Ljungberg... Dowodzona przez Chapuisata i braci Yakinów jedenastka po prostu nie mogła skutecznie przeciwstawić się drużynie gwiazd.
 
Cały dochód ze spotkania zostanie przeznaczony na wybrane projekty Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Największa część, bo aż 2/3 środków, przekazana zostanie na pomoc dla Filipin, gdzie w wyniku huraganu Haiyan około pięć tysięcy osób straciło życie, milion pozostał bez dachu nad głową, a około 11,8 miliona odczuło skutki huraganu w inny sposób.
 
Wszystkie bramki z wczorajszego spotkania można zobaczyć tutaj:
 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy