„On jest lepszą wersją Rakiticia”

rok temu  „On jest lepszą wersją Rakiticia”
fot. FotoPyk

Defensor Schalke Gelsenkirchen, Coke, opowiedział o swoim klubowym koledze, Leonie Goretzce.

Niemiecki pomocnik występuje razem z Coke w Schalke Gelsenkirchen, ale jego kontrakt powoli dobiega końca i już od stycznia może legalnie negocjować umowę z nowym pracodawcą. W mediach niemieckich i hiszpańskich wiele mówi się na temat transferu 22-latka do Barcelony, dlatego „Mundo Deportivo” przepytało Coke w temacie Goretzki.

- On może grać na wszystkich pozycjach w pomocy. Jeśli gra na pozycji środkowego pomocnika, powinien znaleźć się obok niego bardziej defensywny piłkarz, bo on lubi podłączyć się do ofensywy. To właśnie pozycja środkowego pomocnika ze względu na jego ofensywny styl, umiejętność ustawienia się i wydolność jest dla niego najlepsza.

- To piłkarz, który w trakcie meczu biega bez przerwy od jednego pola karnego do drugiego dzięki swojej wrodzonej wydolności.  Został obdarowany pod względem fizycznym i przy swoim ofensywnym stylu zawsze stara się pomóc napastnikom.

- Goretzka nie ma takich umiejętności jak Andrés Iniesta, ale jego technika jest wystarczająca, by przełamać formacje rywala. Gdy otrzymuje piłkę i rozpoczyna bieg, to powstrzymanie go jest niezwykle trudne. Posyła świetne podania i, ze względu na swoją młodość, wciąż niewykorzystany potencjał.

- Dla mnie Goretzka w dużej mierze przypomina Rakiticia, z którym miałem okazję występować w Sevilli. Ivan świetnie się ustawia, ma znakomicie ułożoną stopę przy podaniach i strzałach oraz jest dobry pod względem defensywnym. Bardzo się poświęca.

- To samo mogę powiedzieć o Leonie, tylko że on ma jeszcze większą wytrzymałość i potrafi główkować. Najlepsze cechy Goretzki to wydolność i strzały z dystansu. Często ich próbuje, bo potrafi to robić z ogromną siłą i celnością. 

- Pomimo swojego wieku, już jest jednym z liderów Schalke. Zna swoją jakość i jest jej świadomy na boisku. Prosi o piłkę bez żadnych wątpliwości i jeśli wie, że musi skończyć akcję – robi to bez problemu. 

- Dzięki temu potrafił zbudować sobie silną pozycję w reprezentacji Niemiec, z którą miał udany Puchar Konfederacji. Zostanie podstawowym zawodnikiem kadry jest niezwykle ważne dla młodych graczy. Nie mówię tego dlatego, że to mój klubowy kolega, ale to naprawdę dobry chłopak.

- Jest odpowiedzialny, spokojny, podchodzi do wszystkich z szacunkiem i nie odleciał nawet po sukcesach z kadrą – przyznał Coke.


ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Leon Goretzka Niemcy Schalke 04 Gelsenkirchen FC Barcelona Hiszpania Coke Ivan Rakitić Chorwacja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.