Media: United wyceniło... Mourinho!

rok temu Media: United wyceniło... Mourinho!
fot. FotoPyk

Paris Saint-Germain będzie musiało liczyć się ze sporym wydatkiem, jeśli poważnie myśli o sprowadzeniu José Mourinho.

Francuskie media co jakiś czas spekulują na temat przyszłości trenera Unaia Emery'ego. Choć paryżanie zdają się prezentować w obecnym sezonie znakomicie pod wodzą Hiszpana, ten ma sobie nie radzić pracując z tak dużą liczbą gwiazd, szczególnie z Neymarem. Wicemistrzowie Francji wpadli zatem na pomysł, by wkrótce zmienić szkoleniowca i na jednego z kandydatów został wytypowany José Mourinho.

Menedżer Manchesteru United jest związany z obecnym pracodawcą do końca obecnego sezonu, co teoretycznie stanowiłoby dobry znak dla PSG. „Czerwone Diabły” mają jednak możliwość automatycznego przedłużenia umowy, a to pokrzyżowałoby plany zainteresowanego klubu, który musiałby zapłacić rekompensatę za sprowadzenie szkoleniowca. Ta z kolei nie należałaby do najniższych.

„Daily Mail” informuje, że ekipa z Old Trafford ceni sobie współpracę z Portugalczykiem, dlatego zażądałaby sporej kwoty, jeśli pojawiłby się klub chcący go pozyskać. United wycenia swojego menedżera na 20 milionów funtów. Jest to kwota jak najbardziej osiągalna dla PSG, ale pytanie, czy paryżanie będą skłonni wydać tyle na trenera.

Tymczasem triumfatorzy zeszłorocznej edycji Ligi Europy wierzą w projekt Mourinho i chcą go kontynuować. Klub przechodził przez trudny okres po rozstaniu z Sir Aleksem Fergusonem, a wydaje się, że „The Special One” jest na dobrej drodze, by sprowadzić drużynę na właściwe tory. Po sobotnim zwycięstwie 4:1 z Newcastle drużyna utrzymuje się na pozycji wicelidera Premier League. Ustępuje jedynie lokalnemu rywalowi, City, który rozgrywa świetną kampanię i do tej pory nie zaznał porażki.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: José Mourinho Trenerzy Manchester United FC Paris Saint-Germain FC Portugalia Francja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.