Media: Poważny kandydat na następcę Wengera w Arsenalu

12 miesięcy temu Media: Poważny kandydat na następcę Wengera w Arsenalu

Jak podaje „The London Evening Standard”, jeśli Arsène Wenger odejdzie z Arsenalu szybciej niż przewiduje to jego obecna umowa, poważnym kandydatem na jego następcę będzie Carlo Ancelotti.

W pierwszej części roku kibice Arsenalu zastanawiali się głównie nad jednym - czy Francuz będzie odpowiedzialny za wyniki „Kanonierów” w sezonie 2017/2018. Po wielu miesiącach niepewności Wenger ostatecznie podpisał nową umowę z londyńskim klubem, która łączy obie strony do 30 czerwca 2019 roku. Arsenal jednak w trwających rozgrywkach nie zachwyca i brytyjscy dziennikarze nie są pewni, czy Wenger faktycznie wypełni do końca umowę. Sugerują oni, że po sezonie to Francuz może powiedzieć „stop”.

Włodarze Arsenalu mają podchodzić do całej sprawy bardzo spokojnie. Uważa się, że mają oni listę potencjalnych następców Francuza, a na jej szczycie znajduje się właśnie Ancelotti. Doświadczony włoski szkoleniowiec pozostaje bezrobotny po tym, jak kilka miesięcy temu odszedł z Bayernu. Z monachijczykami 58-latek zdobył mistrzostwo oraz dwa Superpuchary Niemiec.

Ancelotti w przeszłości pracował już w Londynie, będąc odpowiedzialnym za wyniki Chelsea. Z „The Blues” również sięgnął on po tytuł mistrzowski, a także zdobył Puchar Anglii i Tarczę Wspólnoty.

„The London Evening Standard” dodaje, że w kontekście objęcia w najbliższym czasie Arsenalu ciągle przewija się również nazwisko Massimiliano Allegriego, który pracuje w Juventusie.ŹRÓDŁO
The London Evening Standard
TAGI: Arsenal FC Trenerzy Anglia Włochy Carlo Ancelotti Massimiliano Allegri Arsène Wenger Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.