Agent zdradza tajemnice rynku. Między innymi o Emre Canie, Icardim i Džeko

11 miesięcy temu Agent zdradza tajemnice rynku. Między innymi o Emre Canie, Icardim i Džeko
fot. Instagram

Agent piłkarski Federico Pastorello wypowiedział się na temat transferów takich zawodników jak Emre Can, Alex Sandro, Edin Džeko czy Mauro Icardi.

Okno transferowe w największych ligach Europy zakończyło się już tydzień temu, ale kluby już rozpoczęły starania o letnie wzmocnienia. Nie inaczej jest w przypadku Juventusu, który od dłuższego czasu zabiega o Emre Cana. Kontrakt Niemca wygasa wraz z końcem sezonu, co sprawia, że gracz będzie dostępny za darmo. Znany włoski agent piłkarski Federico Pastorello jest przekonany, że to właśnie mistrzowie Włoch wygrają rywalizację o pomocnika.

- Emre Can to ogromna okazja, a nawet coś więcej, ponieważ przyjdzie za darmo. [Dyrektorzy wykonawczy i sportowy Juventusu] Marotta i Paratici poradzili sobie bardzo dobrze - przyznał Pastorello w wywiadzie dla „Tuttosport”.

- Juventus to klub, który przyciąga prawdziwych mistrzów, a w tej sprawie napływają bardzo istotne sygnały z Niemiec.

Następnie dziennikarze turyńskiego dziennika zapytali o zawodników, którzy zeszłego lata byli łączeni z opuszczeniem Juventusu.

- Alex Sandro? Juventus odrzucił latem ofertę w wysokości 50 milionów euro. Jeśli Brazylijczyk znów będzie prezentować najwyższą formę, proponowane kwoty mogą wzrosnąć do 60 milionów. Asamoah? Czuje się dobrze w „Juve”, teraz gra więcej, ale nie wykluczam, że po tylu latach we Włoszech będzie chciał spróbować swoich sił w innym kraju. Co najmniej siedem-osiem drużyn o niego pytało. Drzwi są otwarte.

Pastorello wypowiedział się także na temat Mauro Icardiego, który łączony jest z Realem Madryt. Skomentował także doniesienia dotyczące przenosin Maurizio Sarriego i Massimiliano Allegriego do Anglii, gdzie chciałyby ich sprowadzić takie kluby jak Chelsea czy Arsenal. Tłumaczy także dlaczego nie doszło do transferu Edina Džeko do Chelsea.

- Icardi? On będzie latem bohaterem wielkiego transferu.

- Sarri? Ostatnio rozmawiał o nim głównie Arsenal. Mniej mówi się o Allegrim, Juventusowi trudno będzie znaleźć lepszego trenera od niego. Z doświadczenia jednak wiem, że na rynku już tak jest, iż najbardziej konkretne negocjacje odbywają się w ciszy.

- Najlepszy zimowy transfer? Emerson Palmieri do Chelsea. I nie mówię tego tylko dlatego, że byłem zaangażowany w tę operację. Zobaczycie, on będzie wielką niespodzianką dla „The Blues”. Džeko? Kilkukrotnie sprawiał wrażenie, że nie do końca chce przenieść się do Chelsea. Nie chodziło tutaj o pieniądze.ŹRÓDŁO
Tuttosport
TAGI: Emre Can Mauro Emanuel Icardi Rivero Edin Džeko Alex Sandro Lobo Silva Kwadwo Asamoah Maurizio Sarri Federico Pastorello Chelsea FC Juventus FC Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.