OFICJALNIE: Porozumienie Probierza

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Porozumienie Probierza
fot. FotoPyk

Michał Probierz porozumiał się z Cracovią w sprawie nowej umowy.

44-latek objął drużynę „Pasów” w lipcu. Było to swego rodzaju zaskoczeniem, ponieważ o jego usługi zabiegały zagraniczne kluby. Korzystniejsza okazała się jednak oferta Cracovii. Prezes Janusz Filipiak, który darzy Probierza ogromnym zaufaniem, powierzył w jego ręce nie tylko posadę szkoleniowca pierwszej drużyny, ale ustanowił go również osobą odpowiedzialną za politykę transferową klubu.

Kadencja byłego szkoleniowca Jagiellonii przy ulicy Kałuży to burzliwy okres. Latem z klubem pożegnało się aż czternastu piłkarzy, z kolei w zimie pozbyto się dziewięciu graczy. W ich miejsce sprowadzono odpowiednio dziesięciu i pięciu zawodników.

Pomimo dziesiątego miejsca w ligowej tabeli, Probierz ma pełne poparcie zarządu. Prezes „Pasów” zaproponował szkoleniowiec nowy kontrakt. Na jego mocy 44-latek będzie prowadził Cracovię do 30 czerwca 2020 roku. Poprzednia umowa była o dwanaście miesięcy krótsza.

- Bardzo cieszymy się z tego faktu. Wiążemy z trenerem Probierzem duże nadzieje, co łączy się z budową silnej drużyny Cracovii - powiedział prezes Filipiak.

- Chciałbym podziękować profesorowi Januszowi Filipiakowi, prezesowi Jakubowi Tabiszowi i wszystkim osobom w klubie za zaufanie. Wytrzymaliśmy trudny okres. Ostatnio pokazujemy się z coraz lepszej strony. Cracovia to klub, który ma bardzo duży potencjał, musimy go tylko wykorzystać. To miłe, że proponuje się trenerowi przedłużenie kontraktu, nawet jeśli ma jeszcze rok do wypełnienia - powiedział na konferencji prasowej sam Probierz.

Cracovia jest ósmym klubem w jego karierze. Wcześniej 44-letni szkoleniowiec miał okazję prowadzić Widzew Łódź, Polonię Bytom, ŁKS, Wisłę Kraków, GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk i dwukrotnie Jagiellonię Białystok.


ŹRÓDŁO
Cracovia
TAGI: Oficjalnie Michał Probierz Polska Cracovia Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.