Boniek skomentował sytuację Romanczuka. „On czuje się Polakiem”

10 miesięcy temu Boniek skomentował sytuację Romanczuka. „On czuje się Polakiem”
fot. Piotr Kucza - FotoPYK

Taras Romanczuk przyznał w rozmowie ze Zbigniewem Bońkiem, że jest gotowy grać wyłącznie dla reprezentacji Polski, jeżeli zainteresowanie jego osobą wyrazi Adam Nawałka.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowił osobiście skontaktować się z piłkarzem Jagiellonii w celu ustalenia zamiarów pomocnika wobec kadry narodowej.

- Taras czuje się Polakiem i zapewniał mnie także, że Polska to jego piłkarska ojczyzna - powiedział prezes PZPN-u w rozmowie z „Weszło FM”.

- Nie chcemy nikomu odbierać szans na możliwość gry w reprezentacji. Czy Romanczuk dostanie powołanie? Jest taka możliwość - dodał  61-letni działacz.

- Nie zamierzamy nikogo namawiać ze środowiska piłkarskiego do przyjmowania polskiego obywatelstwa i proponować mu gry w „Biało-Czerwonej” koszulce. To też kwestia etyczna i dobrych obyczajów, aby przedyskutować tę kwestię z człowiekiem, który świetnie gra w piłkę w naszej Ekstraklasie, a o polskie obywatelstwo starał się bez żadnego wsparcia PZPN-u. Romanczuk jednoznacznie powiedział, że jest gotów grać wyłącznie dla reprezentacji Polski, jeśli tylko będzie w niej widział go selekcjoner, Adam Nawałka - zakończył Boniek.

Do całej sprawy odniósł się także sam zainteresowany. Pomocnik Jagiellonii zdradził w rozmowie z „Weszło FM”, że przy ubieganiu się o polskie obywatelstwo zależało mu głównie na tym, aby móc na stałe zamieszkać w naszym kraju z rodziną, pomóc ekipie z Białegostoku oraz ułatwić sobie ewentualną drogę do zagranicznego transferu. 

- To byłby dla mnie wielki zaszczyt, gdybym mógł reprezentować barwy Polski. Chcę na stałe mieszkać w Polsce i powiedziałem o tym panu prezesowi. Czuję się już Polakiem. Mam polskie korzenie i szukałem dokumentów, aby móc złożyć wniosek o nadanie obywatelstwa z uwagi na pochodzenie, a nie po upływie pięciu lat od momentu zamieszkania w Polsce. Długo czekałem na decyzję i cieszę się z tego - stwierdził 26-letni piłkarz.

Romanczuk po otrzymaniu pozytywnej decyzji dopełnił wszystkich formalności i jednocześnie zrzekł się ukraińskiego obywatelstwa, ponieważ tego wymaga tamtejsze prawo.

Adam Nawałka nie kontaktował się jeszcze w zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Niewykluczone jednak, że selekcjoner zdecyduje się sprawdzić pomocnika w nadchodzących spotkaniach towarzyskich z Nigerią (23 marca) oraz Koreą Południową (27 marca).ŹRÓDŁO
Weszło FM
TAGI: Taras Romanczuk Zbigniew Boniek Polska Jagiellonia Białystok MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.