CIES: 100 najlepszych piłkarzy z topowych europejskich lig w sezonie 2017/2018

8 miesięcy temu CIES: 100 najlepszych piłkarzy z topowych europejskich lig w sezonie 2017/2018

CIES Football Observatory opublikowało ranking 100 najlepszych zawodników sezonu 2017/2018 z pięciu najmocniejszych europejskich lig.

Główny warunek pojawienia się na liście był jeden - spędzenie przynajmniej 1800 minut na boiskach ligowych (1440 w przypadku Bundesligi).

Ciężko jest oczywiście porównać występy zawodników występujących na różnych pozycjach, ale statystycy z CIES postanowili jak najdokładniej odwzorować to, ile każdy z piłkarzy dał zespołowi, w którym gra. W przypadku bramkarzy wzięto pod uwagę m.in. liczbę zachowanych czystych kont i to, w jakim stopniu przyczyniali się oni do wyników odnoszonych przez swoje drużyny, a u pomocników czy napastników - liczbę tworzonych okazji, asyst czy też bramek.

Na pierwszym miejscu CIES sklasyfikowało Leo Messiego. Argentyńczyk zdobył w sezonie 2017/2018 34 bramki w LaLiga, do których dorzucił 12 ostatnich podań. 30-latek mocno przyczynił się do sięgnięcia przez „Dumę Katalonii” po mistrzostwo Hiszpanii.

Messi wyprzedził bezpośrednio Davida Silvę, Paulo Dybalę, Sergio Agüero i Nicolás Otamendiego. Robert Lewandowski został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu.

W czołowej dziesiątce znalazło się aż sześciu graczy Manchesteru City. Najwięcej przedstawicieli w całej setce ma z kolei Bayern - 11.

100 najlepszych zawodników z topowych europejskich lig wg CIES: 

o
o
o
oŹRÓDŁO
CIES Football Observatory
TAGI: CIES Robert Lewandowski Anglia Hiszpania Niemcy Lionel Andrés Messi Paulo Bruno Dybala David Josué Jiménez Silva Sergio Leonel Agüero del Castillo Nicolás Hernán Otamendi
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.