OFICJALNIE: Allardyce zwolniony

10 miesięcy temu
OFICJALNIE: Allardyce zwolniony
fot. FA

Sam Allardyce nie będzie już dłużej menedżerem Evertonu.

„The Toffees” mają za sobą bardzo trudny sezon. Zespołowi od początku rozgrywek szło nie najlepiej, co tylko podkreślała niska pozycja w tabel Premier League i szybkie odpadnięcie z Ligi Europy. Już w pierwszej części kampanii z posadą pożegnał się Ronald Koeman, a w jego miejsce sprowadzono Sama Allardyce'a. Temu udało się poprawić wyniki drużyny, dzięki czemu zakończyła ona sezon na ósmy miejscu w lidze, ale nie wystarczyło to, by Anglik zachował swoją funkcję.

Na stronie internetowej klubu z Liverpoolu pojawiło się oświadczenie, w którym poinformowano o zwolnieniu doświadczonego menedżera. Klub podziękował szkoleniowcowi za wykonaną pracę, ale w komunikacie zaznaczono, że teraz Everton planuje zmierzać w innym kierunku.

„Sam został sprowadzony w trudnym momencie sezonu, by dać nam nieco stabilizacji i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni” - powiedział Denise Barrett-Baxendale z zarządu Evertonu.

„Mimo to, podjęliśmy decyzję, że jako część długoterminowego planu, chcemy zatrudnić tego lata nowego menedżera i rozpoczniemy ten proces natychmiastowo. Ponownie chcę jednak podkreślić, że bardzo dziękujemy Samowi za jego pracę w ciągu ostatnich miesięcy i życzymy mu wszystkiego dobrego w przyszłości”.

Jak informuje „Sky Sports”, Allardyce otrzyma od klubu pieniądze, które powinien dostać w ramach zerwanego właśnie kontraktu. Ma być to kwota rzędu sześciu milionów funtów. Teraz faworytem do objęcia ekipy z Goodison Park jest Marco Silva, były menedżer Watfordu. Everton chciał go sprowadzić już w listopadzie zeszłego roku, ale wtedy na „transfer” nie zgodził się jego ówczesny klub, który nie chciał przyjąć rekompensaty w wysokości 12 milionów funtów. Po dwóch miesiącach Portugalczyk został zwolniony, dzięki czemu teraz jest dostępny za darmo.ŹRÓDŁO
Everton | Sky Sports
TAGI: Sam Allardyce Marco Silva Trenerzy Everton FC Portugalia Anglia Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.