OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz zmienia klub

10 miesięcy temu
OFICJALNIE: Łukasz Gikiewicz zmienia klub
fot. AEL Limassol

Łukasz Gikiewicz poinformował za pośrednictwem konta na Instagramie, że nie będzie dłużej reprezentować Al-Faisaly.

Polski zawodnik we właśnie zakończonym sezonie został królem strzelców ligi jordańskiej z 14 bramkami na koncie. W dodatku zespół Łukasza Gikiewicza sięgnął po mistrzostwo kraju, puchar oraz superpuchar. 30-latek musiał uznać, że przyszedł dla niego czas na nowe wyzwanie.

- To czas, by napisać coś na koniec tej przygody. Przez ostatnie półtora roku spędziłem tutaj jeden z najpiękniejszych i najcudowniejszych okresów mojego życia. Zdobyłem wszystko, co można wygrać drużynowo i indywidualnie. Chciałbym podziękować każdemu, kto jest zaangażowany w budowanie tego pięknego klubu, a zwłaszcza: Sułtanowi Majedowi Al-odwanowi i Samerowi Al-houraniemu.

- Jestem wdzięczny trenerowi Nebojsy za uczynienie mnie lepszym zawodnikiem i człowiekiem. Dziękuję ludziom spotykanym codziennie na ulicach, którzy dawali mi wiele energii i sprawiali, że mogłem się uśmiechać. Dziękuję także piłkarzom, z którymi dzieliłem boisko. Ciężko mnie znieść, a Wam się udawało przez 1,5 roku. Chcę Wam podziękować za każde 90 minut, każdą sekundę w szatni – niebieska rodzino, zawsze pozostaniesz w moim sercu.

- Na końcu chciałbym podziękować prawdziwym kibicom Faisaly za wiarę we mnie od pierwszej minuty, w której włożyłem niebieską koszulkę. Nie każdy zawodnik może usłyszeć, jak cały stadion skanduje jego nazwisko, pomijając już fakt, że jestem obcokrajowcem.

- Nie zapomnę tych chwil do końca mojego życia. Wygrywaliśmy spotkania i trofea, także kilka przegraliśmy; taka jest piłka. Obie drużyny chcą wygrać, ale tylko jedna może to zrobić. Dziękuję – napisał Gikiewicz.

W ostatnich latach były zawodnik Śląska Wrocław grał dla wielu zagranicznych drużyn, wliczając w to Omonię Nikozja, AEL Limassol (oba Cypr), Toboł Kustanaj (Kazachstan), Al-Wehda Club (Arabia Saudyjska), Ratchaburi FC, BEC-Tero Sasana FC (oba Tajlandia) i Al-Faisaly (Jordania).


ŹRÓDŁO
Łukasz Gikiewicz
TAGI: Oficjalnie Polska Jordania Łukasz Gikiewicz Al Faisaly Amman
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.