POTWIERDZONE: Juventus i Napoli rywalizują o bramkarza

9 miesięcy temu
POTWIERDZONE: Juventus i Napoli rywalizują o bramkarza

Dyrektor Genoi, Giorgio Perinetti, potwierdził, że Mattia Perin znalazł się na celowniku Juventusu i SSC Napoli.

Dwa włoskie kluby, które w zakończonym sezonie Serie A walczyły ze sobą o mistrzostwo kraju, tuż po jego zakończeniu staną do kolejnej rywalizacji. Tym razem chodzi o podpis Mattii Perina, czyli bramkarza Genoi.

Juventus poszukuje kogoś, kto zajmie w kadrze zespołu miejsce Gianluigiego Buffona. Raczej nie chodzi o przyszłego podstawowego bramkarza, bo tym ma zostać Wojciech Szczęsny. „Stara Dama” prawdopodobnie poszukuje zmiennika, który ewentualnie mógłby zająć miejsce w pierwszym składzie, jeśli dyspozycja Polaka będzie poniżej oczekiwań.

Perin znacznie łatwiej przebije się do pierwszego składu w Napoli. Z drużyny Maurizio Sarriego po zakończeniu aktualnych rozgrywek odejdzie Pepe Reina, który ma przenieść się do AC Milan. W tej chwili neapolitańczycy nie mają żadnego zawodnika, który mógłby zając miejsce Hiszpana.

- Perin chce grać w Lidze Mistrzów i chcielibyśmy uczynić go szczęśliwym. Juve pytało o niego za pośrednictwem Beppe Marotty [dyrektor generalny „Starej Damy” – przyp. red.], który rozmawiał z naszym prezesem, Enrico Preziosim. Nie było jeszcze negocjacji, bo czekali aż Gianluigi Buffon ogłosi odejście.

- Teraz po oświadczeniu Buffona Juventus może rozpocząć negocjacje i czekam na informacje. Inne kluby także się nim interesują, ale mamy dobre relacje z Juventusem i na końcu będzie się liczyło tylko to, czego chce sam zawodnik.

- Napoli jest z pewnością zainteresowane, kontaktowali się też działacze spoza Włoch, ale Juve jako pierwsze zaczęło rozmowy. Słowo zawodnika zrobi różnicę i wszyscy musimy być zadowoleni z porozumienia – powiedział Perinetti.


ŹRÓDŁO
Mediasat Premium
TAGI: Włochy Genoa CFC Juventus FC SSC Napoli Mattia Perin
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.